Re: Kto jest dla ciebie najlepszym trębaczem??

#3077
trebacz
Członek

A co sądzicie o Stańku ?? Polak a jednak ma klasę światową. 😀

EDIT:

O Robercie Majewskim :

Trębacz-kompozytor-aranżer urodzony w 1963 roku.
Studia muzyczne ukończył w 1987roku w Akademii Muzycznej w Warszawie.
Zdobył I nagrodę zespołową i I nagrodę indywidualną na konkursie „Jazz Juniors’83” w Krakowie, występując z zespołem „NEW PRESENTATION”.
Z tym samym zespołem w 1985roku został laureatem I nagrody zespołowej w konkursie w Leverkusen w Niemczech. W 1990 roku został finalistą „Światowego Konkursu Trębaczy im. Louisa Armstronga w Waszyngtonie”.
Za działalność artystyczną w 1990 roku otrzymał państwową nagrodę im. St. Wyspiańskiego . Następna nagroda to „MUZYK ROKU 1990” przyznana R. Majewskiemu przez redakcję III Programu Polskiego Radia.
W 1991 przyznano mu stypendium im.K.Komedy. W tym samym roku Robert Majewski zagrał główną rolę w filmie Andrzeja Jakimowskiego „POGŁOS „, który został nagrodzony na „Jazz Film Saloon 1991” w Warszawie.
W 1992 roku ponownie zakwalifikował się do finału konkursu w Laverkusen, tym razem z zespołem „In Spector”, gdzie zdobył I nagrodę indywidualną i tytuł „Europejskiego Jazzowego Artysty 1992″. Jest często angażowany w nagraniach muzyki pop-rockowej.
W latach 1986-90 był solistą Big Bandu ” Studio S -1″ Polskiego Radia pod dyr. Andrzeja Trzaskowskiego. Prowadzi również własny kwartet, z którym wystąpili czołowi polscy muzycy między innymi Czesław Bartkowski, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz.
W 1997 roku wystąpił z Orkiestrą „Eropean Broadcasting Union” w Kopenhadze, a od 1997 roku jest członkiem „Jazz Baltica Ensemble”.
W 1998 roku w Stuttgarcie, Robert Majewski wraz z Urszulą Dudziak wystąpił na jubileuszu J.E. Berendta z programem K. Komedy, gdzie odniósł duży sukces artystyczny.Robert Majewski występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych.
W 1998 na festiwalu „JAZZ JAMBOREE” wystąpił wspólnie z takimi gwiazdami światowego jazzu jak: Clark Terry, Roy Hargrove i Nicolas Payton.
Robert Majewski koncertuje i nagrywa nieomal ze wszystkimi czołowymi polskimi muzykami jazzowymi, a także nagrywa muzykę filmową, zapraszany przez takich kompozytorów jak Zbigniew Preisner , Krzesimir Dębski.
Jest czołową postacią polskiej sceny jazzowej.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?