Kto jest dla ciebie najlepszym trębaczem??

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 40 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #3064
  Adam
  Participant

  Mam tylko pytanie czy chodzi o trębacza grającego jazz, klasyke czy może jeszcze coś innego i pod jakim względem najlepszy?
  Czy też może masz na myśli „the best of the best” ?? 😆

  #3082
  Sandowal
  Członek

  Dlamnie najlepszym trębaczem jest Arturo Sandoval!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  😎

  #3085
  mandre
  Participant

  Po pierwsze – przepraszam że tak długo, po drugie – prawie każdy lepszy trębacz ma w swoim repertuarze utwory jazzowe , klasyke tak więc chodzi mi o takiego jak powiedziałeś. najlepszy z najlepszych (oczywiście chodzi mi o współczesnych trębaczy).
  🙂

  #3086
  mandre
  Participant

  Dlaczego?? Czy możesz mi opowiedzieć dlaczego??

  #3067
  M_Bigos
  Participant

  Sandoval jest dobry bo gra świetnie technicznie i strasznie wysoko, ale to chyba nie są najważniejsze kryteria?? Moim zdaniem najważniejszy jest dźwiek i tu pojawia się Miles Davis.

  #3065
  Adam
  Participant

  Najlepszy z najlepszych … 😮 A jest ktoś taki??

  Ja chyba nie mam takiego. Sluchałem i słucham wielu i każdy jest dla mnie jakąś inspiracją. Ale chyba jeszcze nie znalazłem takiego, który gra i reprezentuje swoją osobą wszystkie najważniejsze aspekty grania.

  #3068
  Student
  Członek

  Moim zdaniem , najlepszy trębacz na świecie …jeszcze się nie urodził 🙂 wszyscy wciąż czekamy na takiego…

  Słuchając Sandovala, Marsalisa, Andre, Nakariakova, E.Aubier mamy wrażenie, że każdy z nich jest najlepszy na świecie. W zasadzie, poziom ich gry jest tak wysoki , że jedyną rzeczą o której można dyskutować to ich interpretacja muzyki.

  Poza tym udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest w sumie bezużyteczne bo…gdy powiem Ci ,ze dla mnie największym trębaczem na świecie jest Timofei Dokshister to co bedziesz miałl z tego ??…..Ty napiszesz, że dla Ciebie lepszym jest Marsalis bo Dokshister gra głośno i wibruje. Nie przekonasz mnie do swojego zdania ani ja nie przekonam Cie do mojego…

  Każdy z nas ma inna wrażliwość ,poczucie piękna inną estetyke postrzegania pewnych rzeczy dlatego w jakiejś części utożsamiamy się z pewnym wykonawcą który podobnie czuję muzykę w swojej interpretacji oraz gra pewną estetyką brzmieniową taką którą sobie wyobrażąmy, która dla nas samych jest w jakimś stopniu idealna.

  Dla mnie Nakariakov technicznie graniczy z ideałem ale Dokshister ma wg. mnie najpiękniejszy dżwięk ,za to Sandoval super gra góre- czego natomiast nie posiada aż tak Nakariakov itp, itd.

  Nie ma takiego trębacza bo tak jak każdemu serducho bije troche inaczej tak każdy gra w swój niepowtarzalny sposób dla niego tylko dążący do doskonałośći

  #3073
  cat8
  Członek

  podejrzewam, ze to forum jest stworzone, zeby dzielić sie swoimi spostzreżeniami, a nie przekonywac nikogo do czegokolwiek…
  czasami miło porozmawiać z ludzmi o poczuciu „ich” estetyki…zresztą mogą zauważyć coś na co my nigdy nie zwrócilibyśmy uwagi 😉 A wracając do tematu trebaczy mysle. że każdy ze światowej czołowki ma coś w sobie…ma charakter! Inaczej nie znalibyśmy ich 🙂

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 40 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?