etiudy na trąbkę-podawać propozycje

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #10430
  bagaZu
  Członek

  Polecam Szkołę na trąbkę L. Lutaka. lub Krumpfera dobre skuteczne ćwiczenia logicznie poukładane wg stopnia trudności.

  etiudy na trąbkę

  #10431
  tofik
  Członek

  Kwestia na co chcesz te etiudy ? W sensie co chcesz osiagnąć poprzez ich granie/ćwiczenie ? Ja polecę Caruso…tak tak…rytm banalny itd…ale po „ryju”, dają jak znalazł…są świetne na kondycję 🙂

  #10432
  Radekss
  Członek

  witam

  Ze swojej strony poecic moge etiudy R. Aureggio. Bardzo przyjemnie sie je gra ale pomagaja dodatkowo rozwiazac pare problemow takich jak np swoboda gry.

  oprocz tego graj wszystko wzdluz i w szerz ! 🙂

  pozdrawiam

  #10433
  mactr
  Członek

  Cześć!

  Oj Tofiku, Tofuku… 🙂

  Jak można polecać Caruso człowiekowi, który ma trąbę w rękach od trzech miesięcy? Granie ich na pewno nie pomoże trębaczowi, który nie ma jeszcze w pełni „wykształconego” aparatu gry. To przecież nawet nie są etiudy – to jest metoda „siłowa”, która nieodpowiednio wykorzystywana może być całkiem zabójcza :).
  Nie ma tam gdzieś nauczyciela, który dobierze odpowiednie etiudy i ćwiczenia? Jeśli nie, to trzeba starym sposobem ruszać Arbana od początku chyba, co?

  Pozdrawiam!

  #10434
  tofik
  Członek

  A czytałeś wstęp do tej książki ?? Polecałbym ją i będę polecał nawet ludziom, którzy dopiero zaczynają…niech gra przez rok 1 ćwiczenie…na pewno mu nie zaszkodzi…

  #10427
  sindbad
  Członek

  Witam!
  Gram już od 3 miesięcy.
  W tej chwili gram z etiud na klarnet gdyż nuty na trąbkę które posiadałem były nie takie jak bym chciał.
  Tzn. że pierwsze 5 ćwiczeń które były całymi nutami grane były zbyt proste a kolejne gdy się zaczynał jakiś dobry rytm to nuty były za wysokie a ja gram tylko do d2.
  Więc mam taką prośbę: jak by ktoś mugł mi podać jakieś nuty które by były dla mnie dobre (czyli że jakiś trudniejszy rytm a nie przekraczający mojej skali [nuty już znam bo uczę się ogólnie od 7 lat tylko wcześniej na innym instrumencie])
  Nie chodzi mi tu o przesłanie przez e-maila (chyba że macie możliwość) lecz o podanie tytułów odpowiednich ćwiczeń (bo mogę porzyczyć z biblioteki szkolnej).

  Z góry dziękuję.

  Pozdraiwiam

  #10435
  szyna
  Członek

  Ja polecam J.Butkiewicza Etiudy – Część I sam je kiedyś grałem

  #10436
  Adasss
  Participant

  A ja z kolei polecam etiudy Krumpfera.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?