Andrew Balio

Pochodzący z Winsconsin Andrew Balio został mianowany w 2001 roku przez Jurija Temirkanowa pierwszym trębaczem Orkiestry Symfonicznej w Baltimore. Od 1994 roku był pierwszym trębaczem Filharmonii Izraelskiej pod kierownictwem Zubina Mehty i od 1990 roku Orkiestry Symfonicznej Miasta Meksyk a także Filharmonii Bostońskiej. Występuje również gościnnie w Norweskiej Filharmonii z Bergen grając partie solowe na trąbce. W wieku 15 lat debiutował jako solista grając z Orkiestrą Symfoniczną z Milwaukee Koncert Haydna. Jego nauczycielami byli: Charles Schlueter, Adolph Herseth, Roger Voisin i Gene Young.
Jako solista Pan Balio występował w Europie, Ameryce Południowej, Japonii i Stanach Zjednoczonych pod dyrekcją takich dyrygentów, jak Mehta, Temirkanow, Rozdestwenski i Herbig. W ostatnim roku jego występy solowe miały miejsce w Rosji, Włoszech i Brazylii. W nadchodzącym roku po raz pierwszy zaprezentuje w Sankt Petersburgurskim Muzeum Ermitaż koncert napisany dla niego przez Sergieja Jewtuszenko. Podczas sezonu 2006-2007 odbyła się premiera nowego dzieła na trąbkę i perkusję skomponowanego przez kubańskiego kompozytora Dafnia Prieto przy współudziale wydziału grafiki komputerowej Instytutu Sztuki w Maryland, połączono siły, aby stworzyć dzieło multimedialne oparte na Tromba Solo norweskiego kompozytora Ketila Hvoslefa, Paths (Ścieżki) Toru Takemitsui i Istrada Otto Kettinga.
Jako nauczyciel Pan Balio brał regularnie udział w kursach mistrzowskich organizowanych w Rosji i Włoszech, w Narodowym Konserwatorium Meksyku, a także w Brazylii, Chile, Skandynawii, Izraelu, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Nagrywał dla takich wytwórni płytowych, jak Sony, RCA, Angel, Philips i Teldec. W 2006 roku założył Futuresymphony.org, jest to zespół doradców on-line, który bada innowacyjne sposoby zapewnienia orkiestrom symfonicznym rentowności finansowej przy jednoczesnym zachowaniu ich misji artystycznej.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?