XXXIV Konkurs Młodego Muzyka

Kiedy:
13/05/2010 – 16/05/2010 całodniowy
2010-05-13T20:05:00+02:00
2010-05-16T20:05:00+02:00
Gdzie:
Szczecinek

XXXIV Konkurs Młodego Muzyka
14-16 maja 2010 r.
SM I i II st.
ul. 3 Maja 2
78-400 Szczecinek
tel. 094 374 30 02

[b]Regulamin[/b]

1. XXXIV Konkurs Młodego Muzyka jest organizowany przez Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku. Konkurs jest objęty patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
2. Termin konkursu: 14-16 maja 2010 r.
3. Jury Konkursu składa się z wybitnych artystów muzyków i jest powołane przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej. Decyzje jury są ostateczne.
4. Konkurs jest interdyscyplinarny i obejmuje następujące instrumenty: flet, obój, klarnet, fagot, saksofon, trąbka, waltornia, puzon i tuba.
5. Konkurs jest otwarty dla uczniów szkół muzycznych z Polski i zagranicy i zostanie przeprowadzony w trzech grupach wiekowych:

Grupa Wiek
I D Dęte drewniane dla uczniów ur. w 1997 r. i młodszych
B Dęte blaszane
II D Dęte drewniane dla uczniów ur. w 1994 r. i młodszych
B Dęte blaszane
III D Dęte drewniane dla uczniów ur. w 1991 r. i młodszych
B Dęte blaszane

6. Uczestnicy grup I i II zobowiązani są do wykonania dowolnego repertuaru, którego czas trwania nie może przekroczyć:
• Grupa I – 8 minut
• Grupa II – 10 minut
Dopuszcza się wykonanie repertuaru z nut. W przypadku przekroczenia czasu jury może przerwać występ i dokona oceny na podstawie wysłuchanej części utworu.
7. Uczestnicy III grupy zobowiązani są do wykonania repertuaru obowiązkowego. Dopuszcza się wykonanie repertuaru z nut.
Wykaz utworów obowiązkowych:
Flet:
• G.Ph. Telemann – Fantazja A-dur No.1 na flet solo
• Albert Roussel – Joueurs de Flûte op.27, Pan, Tityre, Krishna, Monsieur de la Péjaudie
Obój:
• G.Ph. Telemann – Fantazja No.12 z 12 Fantazji na flet (obój) solo
• E.Bozza – Conte Pastoral no obój i fortepian
Klarnet:
• Bela Kovacs – Hommage a C.M.von Weber na klarnet solo
• Eugene Bozza – Claribel
Fagot:
• J. S. Bach – Partita BWV 1013 [oryg. na flet solo] / opracowanie na fagot solo – William Waterhouse/
Sarabande (bez drugich repetycji)
Bourre anglaise (bez drugich repetycji)
• G. Grovlez – Sicilienne et Allegro giocoso
Saksofon:
• J.S.Bach – Six Suites for Violoncello Solo – Suite No.2 (BWV 1008)
Courante (bez drugich repetycji)
Sarabande (bez drugich repetycji)
• Paul Creston – Sonata op.19 na saksofon i fortepian, cz. II i III
Trąbka:
• J.K.J. Neruda – Koncert Es-dur cz.I i II
• E. Bozza – Badinage
Waltornia:
• C. Saint-Saens – Morceau de koncert op. 94
• E.Bozza – Chant lointain
Puzon:
• B.Marcello – Sonata F-dur, I i II cz. bez powtórek, opracowanie A.Ostranger
• A.Guilmant – Morceau Symphonique
Tuba:
• B.Marcello – Sonata C-dur, I i II cz. bez powtórek
• A.Lebiediew – Koncert
8. Laureat I miejsca poprzedniej edycji konkursu może uczestniczyć w XXXIII Konkursie Młodego Muzyka w wyższej grupie wiekowej.
9. Uczestnicy występują z własnymi akompaniatorami, ponoszą koszty ich podróży, pobytu i zakwaterowania we własnym zakresie. W grupie III istnieje możliwość korzystania z akompaniatora na miejscu odpłatnie w wysokości 60,- PLN za 30 min próby
10. Prowadzona będzie punktacja indywidualna oraz zespołowa.
11. Punktacja indywidualna prowadzona jest odrębnie dla każdej grupy, osobno dla instrumentów detych drewnianych i dętych blaszanych.
12. Pula nagród wyniesie 10 000,00 PLN oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
13. Po zakończonym konkursie wyniki przesłuchań wraz z punktacją poszczególnych jurorów zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły muzycznej: www.szkolamuzyczna.info
14. Podstawą do nagrody zespołowej jest najwyższa punktacja dwóch uczestników danej szkoły po jednym z grupy instrumentów dętych drewnianych i blaszanych, niezależnie od grupy wiekowej.
15. Zdobywcy pierwszych miejsc w każdej grupie są zobowiązani do udziału w koncercie laureatów.
16. Dokładnie wypełnioną kartę zgłoszenia uczestnika wraz z dowodem wpłaty należy wysłać do dnia 15 marca 2010 r. na adres:
Szkoła Muzyczna I i II st.
im. Oskara Kolberga
ul. 3 Maja 2
78-400 Szczecinek
z dopiskiem XXXIV KMM
17. Wpisowe w wysokości 120 zł. od każdego uczestnika należy wpłacić do 15 marca 2010 r.Vna konto:
Rada Rodziców przy Szkole Muzycznej I i II st.
im. Oskara Kolberga w Szczecinku
PKO BP O/Szczecinek 03 1020 2791 0000 7502 0009 7006
w tytule wpłaty wpisać nazwisko uczestnika, instrument i szkołę, którą reprezentuje.
18. Przed wypełnieniem karty zgłoszenia prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu.
19. Zgłoszenie uczestnika niezgodne z regulaminem spowoduje jego dyskwalifikację.
20. W razie dyskwalifikacji lub rezygnacji uczestnika wpisowe nie podlega zwrotowi.
21. Potwierdzenie zakwalifikowania uczestnika do udziału w konkursie oraz szczegółowy harmonogram przesłuchań zostanie przesłany do 30 kwietnia 2010 r.
22. Koszty związane z podróżą, zakwaterowaniem i wyżywieniem pokrywają szkoły delegujące uczniów.
23. Adresy i telefony internatów i hoteli.

1. Internat Zespołu Szkół Zawodowych, ul. 1 Maja 19, tel. 0-94/37 402 60
2. Schronisko Młodzieżowe, ul. Kościuszki 43, tel. 0-94/ 37 401 13
3. Internat Szkół Budowlanych, ul. Artyleryjska 7 tel. 0-94/37 427 53
4. Internat Liceum Ekonomicznego, ul. Szczecińska 47 tel. 0-94/37 431 22
5. Hotel Pojezierze, ul. Wyszyńskiego 69 tel. 0-94/37 435 56
6. Hotel Merkury, ul. Cieślaka tel. 0-94/37 433 41
7. Hotel „Resiedence”, ul. Lelewela 12, tel. 094/37 288 51

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?