XXIV Kurs Interpretacji w zakresie gry na instrumentach dętych

Kiedy:
02/07/2006 – 13/07/2006 całodniowy
2006-07-02T20:07:00+02:00
2006-07-13T20:07:00+02:00
Gdzie:
Duszniki Zdrój
Polska
Kontakt:

W dniach 3-13 lipca 2006 roku, odbędzie się w Dusznikach Zdrój XXIV Kurs Interpretacji w zakresie gry na instrumentach dętych.

Organizatorzy Kursu:
Katedra Instrumentów Dętych i Perkusji Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział we Wrocławiu

Kierownik artystyczny – prof. Jerzy Mrozik
Kierownik organizacyjny – prof. Wilhelm Krzystek

Kurs będzie prowadzony w następujących specjalnościach: flet, obój, klarnet, saksofon, trąbka oraz dęte zespoły kameralne.
Program kursu przewiduje:
– zajęcia indywidualne
– zajęcia zespołów kameralnych
– wykłady teoretyczne
– koncert finałowy przedstawicieli wszystkich klas instrumentalnych.
Kurs przeznaczony jest dla absolwentów i studentów wyższych uczelni muzycznych oraz uczniów innych szkół muzycznych. Uczestnicy, którzy do dnia 3 lipca 2006 r. nie ukończą 16 lat, mogą być przyjęci na kurs pod warunkiem przyjazdu wraz z opiekunem.
Uczestnictwo w kursie może być aktywne lub bierne. Każdy uczestnik aktywny powinien przygotować kilka utworów i mieć ze sobą ich nuty (zarówno głos solowy, jak i akompaniament).
Zapraszamy na kurs również pedagogów nauczających gry na instrumentach dętych w szkołach muzycznych.
Pobyt w Dusznikach Zdroju jest także okazją do odpoczynku. Bardzo dobry klimat, źródła wód leczniczych oraz możliwości korzystania z zabiegów inhalacyjnych i fizykoterapeutycznych to dobrze znane walory tego pięknego uzdrowiska, stanowiące dodatkową atrakcję uczestnictwa w kursie.

Wykładowcy kursu

Jerzy Mrozik – flet
Wieloletni pierwszy flecista Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (obecnie NOSPR), koncertował w kilkudziesięciu krajach Europy, Azji i obu Ameryk. Profesor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wieloletni kierownik Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji, a w latach 1995-2002 rektor tej uczelni. Wykładowca kursów muzycznych w kraju i za granicą oraz juror krajowych i międzynarodowych konkursów. Wśród absolwentów jego klasy fletu jest wielu laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.

Mieczysław Stachura – klarnet i saksofon
Studia ukończył w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach, w klasie klarnetu prof. Pawła Roczka. Jest pedagogiem licznych kursów metodycznych i mistrzowskich w kraju i za granicą. Uczestniczy w pracach jury konkursów krajowych i międzynarodowych. Ponad 30 lat był solistą klarnecistą i saksofonistą orkiestry Państwowej Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Profesor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, od roku 2002 dziekan Wydziału Instrumentalnego tej uczelni.

Igor Cecocho – trąbka
Laureat kilku konkursów w byłym Związku Radzieckim. Trębacz solista orkiestr w Mińsku. W latach 1992-2005 był trębaczem solistą w orkiestrze Państwowej Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Występuje jako solista i kameralista. Profesor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w której od roku 1990 prowadzi klasę trąbki. Od roku 2005 pracuje także w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jego wychowankowie są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów.

Waldemar Korpak – obój
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu, gdzie kształcił się pod kierunkiem Karela Fiali. Pierwszy oboista solista orkiestry Państwowej Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, występuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Profesor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Akompaniatorzy
Emilia Grażyńska-Stefanowicz – Akademia Muzyczna w Gdańsku
Marek Werpulewski – Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Zgłoszenia na kurs należy nadsyłać na załączonym formularzu lub na druku sporządzonym
według tego wzoru do dnia 20 maja 2006 r. na adres:
Wrocławski Oddział SPAM
ul. Szewska 47/2
50-139 Wrocław
tel. (0 71) 343 63 22
e-mail: spam.wroc@wp.pl

[url=http://www.amuz.wroc.pl/source/2006_kurs_instr_detych.doc]Karta zgłoszenia[/url]

Osoby zakwalifikowane do udziału w kursie zostaną o tym powiadomione pisemnie przez organizatorów do dnia 31 maja 2006 r.

Opłata za udział w kursie dla uczestników aktywnych wynosi 750 zł, dla biernych 600 zł, a dla opiekunów – 550 zł. Opłatę tę należy przesłać dopiero po otrzymaniu powiadomienia o zakwalifikowaniu, w terminie do dnia 20 czerwca 2006 r., na konto Wrocławskiego Oddziału SPAM: PKO BP IV/O Wrocław 08 1020 5242 0000 2802 0145 6771.
Opłata może być uiszczona w dwóch ratach: pierwsza w wysokości minimum 50% pełnej kwoty powinna być przesłana na wymienione konto, druga musi być wpłacona w pierwszym dniu kursu w Dusznikach Zdroju.
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w kursie organizatorzy zwrócą dokonaną wpłatę z potrąceniem kwoty w wysokości 5% całkowitej opłaty za kurs, co związane jest z ponoszonymi kosztami organizacyjnymi.
W ramach opłaty organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie i zakwaterowanie. Miejscem zakwaterowania będą Domy Wypoczynkowe „Polonez” oraz „Życzenie” w Dusznikach Zdroju przy ul. Zdrojowej 38. Zajęcia kursu odbywać się będą w Dworku Chopina, w budynku Domu Wczasów Dziecięcych oraz w innych salach.

Sponsorzy Kursu
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[url=http://www.amuz.wroc.pl/source/2006_kurs_instr_detych_info.pdf]Broszura[/url]

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?