XV Kurs Interpretacji w Zakresie Gry Na Instrumentach Dętych

Kiedy:
02/07/2007 – 13/07/2007 całodniowy
2007-07-02T20:07:00+02:00
2007-07-13T20:07:00+02:00
Gdzie:
Duszniki Zdrój
Polska
Kontakt:

XXV KURS INTERPRETACJI W ZAKRESIE GRY
NA INSTRUMENTACH DĘTYCH
Duszniki Zdrój 3-13 lipca 2007 r.

Kierownik artystyczny prof. Jerzy Mrozik
Kierownik organizacyjny prof. Wilhelm Krzystek

Kurs będzie prowadzony w następujących specjalnościach: flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, róg, puzon, tuba oraz dęte zespoły kameralne.

Program kursu przewiduje:

* zajęcia indywidualne
* zajęcia zespołów kameralnych . wykłady teoretyczne
* koncert finałowy przedstawicieli wszystkich klas instrumentalnych.

Kurs przeznaczony jest dla absolwentów i studentów wyższych uczelni muzycznych oraz uczniów innych szkół muzycznych. Uczestnicy, którzy do dnia 3 lipca 2007 r. nie ukończą 16 lat, mogą być przyjęci na kurs pod warunkiem przyjazdu wraz z opiekunem.

Uczestnictwo w kursie może być aktywne lub bierne. Każdy uczestnik aktywny powinien przygotowaćkilka utworów i mieć ze sobą ich nuty (zarówno głos solowy, jak i akompaniament).

Zapraszamy na kurs również pedagogów nauczających gry na instrumentach dętych w szkołach muzycznych

Pobyt w Dusznikach Zdroju jest także okazją do odpoczynku. Bardzo dobry klimat, źródła wód leczniczych oraz możliwości korzystania z zabiegów inhalacyjnych i fizykoterapeutycznych to dobrze znane walory tego pięknego uzdrowiska, stanowiące dodatkową atrakcję uczestnictwa w kursie.

WYKŁADOWCY KURSU

Jerzy Mrozik – flet
Wieloletni pierwszy flecista Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (obecnie NOSPR), koncertował w kilkudziesięciu krajach Europy, Azji i obu Ameryk. Profesor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wieloletni kierownik Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji, a w latach 1995-2002 rektor tej uczelni. Wykładowca kursów muzycznych w kraju i za granicą oraz juror krajowych
i międzynarodowych konkursów. Wśród absolwentów jego klasy fletu jest wielu laureatów ogólnopolskich
i międzynarodowych konkursów.

Mieczysław Stachura – klarnet i saksofon
Studia ukończył w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach, w klasie klarnetu prof. Pawła Roczka. jest pedagogiem I icznych kursów metodycznych i mistrzowskich w kraju i za granicą. Uczestniczy w pracach jury konkursów krajowych
i międzynarodowych. Ponad 30 lat był solistą klarnecistą i saksofonistą orkiestry Państwowej Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Profesor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, od roku 2002 dziekan Wydziału Instrumentalnego tej uczelni.

Waldemar Korpak – obój
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu, gdzie kształcił się pod kierunkiem Karela Fiali. Pierwszy oboista solista orkiestry Państwowej Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, występuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Profesor Akademii Muzycznej im. Karola lipińskiego we Wrocławiu.

Dariusz Bator – fagot
Studia muzyczne ukończył w klasie fagotu prof. Bogumiła Gadawskiego w Akademii Muzycznej
w Warszawie. W latach 1997-2002 był członkiem Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie. Współpracował m.in. z Chopin Academy Orchestra jana Staniendy oraz z Małą Filharmonią Marcina Nałęcza -Niesiołowskiego. W roku 1999 zdobyłI nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Fagotowym w Sieradzu. Stypendysta The Boston Conservatory w klasach Suzanne Nelsen i Davida Ohaniana. Od roku 2002 współpracuje z Philharmonie The Nations justusa Frantza. Wykładowca w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, muzyk solista orkiestry Opery Wrocławskiej.

Igor Cecocho – trąbka
Laureat kilku konkursów w byłym Związku Radzieckim. Trębacz solista orkiestr w Mińsku. W latach 1992-2005 był trębaczem solistą w orkiestrze Państwowej Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Występuje jako solista i kameralista. Profesor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu,
w której od roku 1990 prowadzi klasę trąbki. Od roku 2005 pracuje także w Akademii Muzycznej w Łodzi. Wśród jego wychowanków są laureaci krajowych
i międzynarodowych konkursów

Ryszard Kurzak – róg
Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Piotra Wołczuka. W latach 1970-1996 był pierwszym waltornistą
w orkiestrze Opery Wrocławskiej. Pracował również jako pierwszy waltornista w orkiestrach Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i Filharmonii w Opolu.
W latach 1974-2002 współpracował z Agencją Artystyczną „Pro Musica”, występując w ramach jej działalności w różnych krajach europejskich. Wykładowca kursów mu­zycznych oraz juror konkursów. Starszy wykładowca w Akadem i i Muzycznej we Wrocławiu.

Maciej Łakomy – puzon i tuba
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze. Grę na puzonie doskonalił na kursach mistrzowskich w kraju
i za granicą. W 2003 roku został laureatem III nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Puzonowym w Warszawie. Współzałożyciel zespołu puzonowego TromBoss Quartett, z którym zdobył III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie w Monachium oraz koncertował w Niemczech, Szwecji i Polsce. Członek oktetu puzonowego w Hanowerze, wyróżnionego
w 2006 roku I nagrodą na konkursie im. E. Remingtona. Asystent klasy puzonu i tuby w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Akompaniatorzy

Helena Furmanowicz-Kurzyńska
Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Emilia Grażyńska-Stefanowicz
Akademia Muzyczna w Gdańsku

Marek Werpulewski
Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Teresa Worońko
Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Zgłoszenia na kurs należy nadsyłać mailem lub pocztą na załączonym formularzu lub na druku sporządzonym według tego wzoru do dnia 31 maja 2007 r. na adres:

Wrocławski Oddział SPAM
ul. Szewska 47/2
50-139 Wrocław
tel. (O 71) 343 63 22
e-mail: biuro@spam.wroclaw.pl

Osoby zakwalifikowane do udziału w kursie zostaną o tym powiadomione pisemnie przez organizatorów do dnia 10 czerwca 2007 r.

Opłata za udział w kursie dla uczestników aktywnych wynosi 780 zł, dla biernych 650 zł, a dla opiekunów – 530 zł. Istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach 2-osobowych z łazienkami w DW Mazurek lub DW Rondo; podane wyżej kwoty należy w takim przypadku zwiększyć o 120 zł. Opłatę należy przesłać dopiero po otrzymaniu powiadomienia
o zakwalifikowaniu, w terminie do dnia 20 czerwca 2007 r., na konto

Wrocławskiego Oddziału SPAM:
PKO BP IVIO Wrocław
08 1020 5242 00002802 0145 6771.

Opłata może być uiszczona w dwóch ratach: pierwsza w wysokości minimum 50% pełnej kwoty powinna być przesłana na wymienione konto, druga musi być wpłacona w pierwszym dniu kursu w Dusznikach Zdroju. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w kursie organizatorzy zwrócą dokonaną wpłatę
z potrąceniem kwoty w wysokości 5% całkowitej opłaty za kurs, co związane jest z ponoszonymi kosztami organizacyjnymi.

W ramach opłaty organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie
i zakwaterowanie. Miejscem zakwaterowania będą Domy Wypoczynkowe Polonez oraz Życzenie w Dusznikach Zdroju przy ulicy Zdrojowej 38. Zajęcia kursu odbywać się będą w Dworku Chopina, w budynku Domu Wczasów Dziecięcych oraz w innych salach.

[url=http://www.brasserwis.art.pl/uploads/2007_duszniki_formularz.gif]Formularz Zgłoszeniowy[/url]

Sponsorzy Kursu
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?