X Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych

Kiedy:
20/08/2018 – 24/08/2018 całodniowy
2018-08-20T00:00:00+02:00
2018-08-25T00:00:00+02:00

X Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych w roku 2018 odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu. Każdego roku odbywa się ona w miesiącu sierpniu. Akademia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników i pedagogów.

Celem organizacji Akademii jest umożliwienie utalentowanej młodzieży  kontaktu z szerokim gronem solistów i pedagogów z Polski i zza granicy. Młodzież szkolna ma możliwość wzbogacenia i rozwinięcia swoich umiejętności praktycznych w grze na instrumentach.

Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych  pomyślana została przede wszystkim jako tygodniowy cykl zajęć warsztatowych dla wszystkich klas instrumentów dętych blaszanych ( trąbka, waltornia, puzon, eufonium, tuba). Każdego dnia prowadzone są zajęcia indywidualne z czynnymi uczestnikami przez wybitnych pedagogów polskich i zagranicznych. Oprócz zajęć indywidualnych prowadzone są również zajęcia gry zespołowej. Wykładowcy kładą szczególnie duży nacisk na kameralistykę i sposoby pracy w zespołach instrumentalnych.

W ramach Letniej Akademii odbywają się spotkania pedagogów i wykłady służące wymianie doświadczeń i wzbogacaniu metod pracy z uczniami, panele dyskusyjne dla wszystkich uczestników Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych. Dodatkowo podczas Akademii można obejrzeć wystawy instrumentów dętych blaszanych z możliwością ich wypróbowania.

Każdy z uczestników Akademii oprócz udziału w zajęciach warsztatowych ma także możliwość wysłuchania ciekawych wykładów dotyczących sposobów ćwiczenia jak i najnowszych technik gry na instrumentach dętych blaszanych. Akademia daje uczestnikom również okazję do zaprezentowania swoich umiejętności szerokiej publiczności podczas koncertów na terenie miasta Kalisza.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?