VIII Ogólnopolski Festiwal Trębaczy w Kaliszu

Kiedy:
25/06/2017 – 29/06/2017 całodniowy
2017-06-25T00:00:00+02:00
2017-06-30T00:00:00+02:00
Gdzie:
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia imienia Henryka Melcera w Kaliszu, Plac Jana Pawła II nr 9, 62-800 KaliszPaństwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia imienia Henryka Melcera w Kaliszu,
plac Jana Pawła II 9
Kalisz
Polska

REGULAMIN KONKURSÓW

1. W ramach Festiwalu odbędą się konkursy: – solistów
– studiów orkiestrowych.
W konkursach mogą brać udział uczestnicy Festiwalu – uczniowie, studenci i absolwenci polskich szkół i uczelni muzycznych oraz obywatele polscy, uczący się w szkołach
i uczelniach zagranicznych.

2. Warunkiem udziału w konkursie/konkursach jest nadesłanie na adres organizatora,
w terminie do 15 maja 2017 roku, karty zgłoszenia udziału w festiwalu i w jego części konkursowej. Do karty musi być dołączona kopia dowodu wniesienia na konto opłaty wpisowej. Formularz karty, wysokość opłaty wpisowej, adres i numer konta organizatora, będą zamieszczone na stronie internetowej organizatora (www.psm.kalisz.pl) od 1 lutego 2017 roku.

3. Konkurs solistów jest trzyetapowy, w dwóch kategoriach:
– młodzieżowej, dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia,
– otwartej, dla wszystkich, urodzonych po 1 czerwca 1987 roku.
Zdobywcy pierwszej nagrody w kategorii otwartej, nie mogą brać udziału w kolejnych edycjach konkursu solistów.

4. Repertuar każdego etapu obu kategorii konkursu solistów oraz repertuar konkursu studiów orkiestrowych jest zamieszczony na stronie internetowej organizatora (www.psm.kalisz.pl).

5. Do II etapu konkursu solistów, w każdej kategorii dopuszczonych zostanie w zasadzie 50% uczestników I etapu, a do III etapu (finału) – nie więcej niż 6 uczestników.

6. Występujący w II etapie otrzymują dyplomy uczestnictwa. Finaliści, którzy uzyskują w swojej kategorii trzy najwyższe oceny punktowe, otrzymują dyplomy laureatów i nagrody pieniężne. Pozostali uczestnicy finału otrzymują dyplomy – wyróżnienia lub dyplomy finalistów konkursu. Laureaci zobowiązani są do bezpłatnego udziału w koncercie laureatów.

7. Uczestnicy konkursu solistów występują ze swoimi akompaniatorami. W wyjątkowych przypadkach mogą odpłatnie korzystać z akompaniatora konkursowego.

8. Konkurs studiów orkiestrowych będzie przeprowadzony bez podziału na kategorie – uczestniczyć mogą w nim wszyscy urodzeni po 1 czerwca 1987 roku. Uczestnicy, którzy uzyskują trzy najwyższe oceny punktowe, otrzymują dyplomy I, II i III miejsca oraz nagrody pieniężne.

9. W I etapie konkursu solistów oraz w konkursie studiów orkiestrowych uczestnicy będą oceniani przez jury anonimowo.
10. Kolejność występowania w I-etapie konkursu solistów oraz w konkursie studiów orkiestrowych będzie losowana przez uczestników 15 minut przed rozpoczęciem przesłuchań. Kolejność występowania w II i III etapie będzie alfabetyczna, rozpoczynająca się od wylosowanej litery.

11. Wszystkie przesłuchania oraz koncert laureatów będą otwarte dla publiczności. Organizatorzy mają prawo do rozpowszechniania wizerunku uczestników Festiwalu w różnych formach przekazu: prasowego, telewizyjnego, radiowego, elektronicznego (dotyczy wszystkich prezentacji festiwalowych).

12. Jury konkursu solistów powołuje dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Jury konkursu studiów orkiestrowych powołuje dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu. Jury działają w oparciu o własne regulaminy, ich decyzje są ostateczne.

Dalsze informacje na stronie:
http://www.festiwaltrebaczy.pl/

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?