VI Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka

oglonopolski konkurs lutaka 2015
Kiedy:
19/11/2015 – 21/11/2015 całodniowy
2015-11-19T00:00:00+01:00
2015-11-22T00:00:00+01:00
Gdzie:
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie.
Basztowa 9
Kraków
Poland
VI Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka @ Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. | Kraków | małopolskie | Poland

VI Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka dla Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia Klas Instrumentów Dętych Blaszanych Kraków 19-21 listopada 2015

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs jest konfrontacją wykonawczą uczniów szkół muzycznych II stopnia. W szczególnych wypadkach organizatorzy dopuszczają możliwość udziału uczniów szkół muzycznych I stopnia oraz studentów I roku studiów będących równocześnie uczniami szkoły muzycznej II stopnia jedynie za zgodą organizatora. Konkurs obejmuje cztery kategorie instrumentów: trąbka, waltornia, puzon i tuba, a nagrody przyznawane są w każdej kategorii oddzielnie. W przypadku małej ilości uczestników w kategorii „Tuba” (min. 12 osób) decyzją organizatora instrumenty te mogą zostać włączone do kategorii „Puzon” tak jak miało to miejsce w poprzednich edycjach.

2. Celem konkursu jest propagowanie gry na instrumentach dętych blaszanych poprzez umożliwienie konfrontacji i wymiany doświadczeń, podnoszenie rangi muzyków grających na instrumentach dętych blaszanych, oraz wyłonienie wyróżniających się indywidualności artystycznych. Jest to kontynuacja celów zapoczątkowanych przez patrona konkursu profesora Ludwika Lutaka wybitnego trębacza i pedagoga drugiej połowy XX wieku, a podtrzymywana z inicjatywy Magdaleny Łapińskiej, uczennicy i studentki patrona.

3. Konkurs odbędzie się w dniach 19 – 21 listopada 2015 roku.

4. Organizatorem Konkursu jest Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Krakowie im. Władysława Żeleńskiego.

5. Konkurs jest dwuetapowy.

6. Wszystkich wykonawców obowiązuje wykonanie całego programu I i II etapu z pamięci.

7. Finaliści konkursu w każdej kategorii otrzymują dyplomy laureatów lub finalistów. Warunkiem otrzymania dyplomu finalisty jest występ w II etapie konkursu.

8. Laureaci I miejsca i Grand Prix poprzednich edycji nie mogą brać udziału w Konkursie.

9. Przewidywana ilość finalistów w każdej kategorii to ok. 1/3 uczestników w zależności od ilości zgłoszeń, decyzję ostateczną podejmie jury.

10. Przyjęcie na listę uczestników konkursu nastąpi po nadesłaniu formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną na adres sekretariat@zelenski.krakow.pl lub pocztą na adres Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie ul. Basztowa 9, do dnia 19 października 2015r. Do zgłoszenia należy dołączyć imienny dowód wpłaty. Przesłane dokumenty nie zostaną zwrócone.

11. Wpisowe na konkurs wynosi 150 zł, płatne do dnia 19 października 2015r. W razie rezygnacji z udziału w Konkursie wpisowe nie zostanie zwrócone. Konto bankowe, na które należy dokonywać wpłat to: Rada Rodziców Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie ul. Basztowa 9, 31-134 Kraków Numer konta: 91 1090 2590 0000 0001 2302 4041 Tytuł przelewu: „Konkurs Lutak 2015 + imię i nazwisko wykonawcy”

12. Kolejność występów w Konkursie będzie następować alfabetycznie w danej kategorii począwszy od litery wylosowanej przez organizatora.

13. Każdy z uczestników Konkursu w dniu występu ma obowiązek zgłoszenia się do organizatorów na godzinę przed planowanym występem w celu potwierdzenia uczestnictwa.

14. Listę zakwalifikowanych osób oraz termin występu można będzie sprawdzić od 7 listopada 2015r. na stronach internetowych www.psm2st.zelenski.krakow.pl

15. Nagrodzeni wykonawcy mogą zostać zobowiązani do bezpłatnego udziału w koncercie laureatów.

16. Jury powołane przez Organizatorów dokona podziału nagród i dyplomów, a jego decyzje są ostateczne.

17. Wszystkie przesłuchania w ramach konkursu obywać się będą publicznie i mogą być nagrywane.

18. Na estradzie nie stroi się instrumentu, lecz wykonuje program. Strojenie odbywa się w wyznaczonej Sali przed wejściem do Sali Koncertowej.

19. Wyżywienie i zakwaterowanie w Krakowie uczestnicy Konkursu organizują we własnym zakresie.

Program

Karta zgloszenia

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?