Tabor Kielecki 2015 – warsztaty dla trębaczy i klarnecistów

Kiedy:
02/08/2015@12:22 – 09/08/2015@13:22
2015-08-02T12:22:00+02:00
2015-08-09T13:22:00+02:00
Tabor Kielecki 2015 - warsztaty dla trębaczy i klarnecistów

Polecamy warsztaty muzyki tradycyjnej z Kielecczyzny podczas Kieleckiego Taboru Domu Tańca! 2-9 sierpnia 2015, Sędek koło Łagowa (woj. świętokrzyskie)

Tabor Domu Tańca to tygodniowa „szkoła tradycji” – warsztaty poświęcone polskiej muzyce tradycyjnej w jej autentycznej, niestylizowanej postaci. Co roku celem Taboru jest nauka zanikających form tańca, śpiewu, muzyki instrumentalnej, a także rzemiosła z danego regionu Polski.
18. edycja imprezy poświęcona będzie tradycjom muzycznym i kulturalnemu dziedzictwu Kielecczyzny. Program uzupełniają wieczorne zabawy taneczne z kapelami wiejskich mistrzów i ich uczniów, wykłady, spotkania, projekcje filmów.

Celem tegorocznego Taboru jest pokazanie, że muzyka kielecka, z właściwym sobie repertuarem, instrumentarium i manierami wykonawczymi, może współcześnie inspirować do muzycznych poszukiwań, do odkrywania nowych obszarów.

Warsztaty dla trębaczy prowadzi Szczepan Pospieszalski – trębacz swobodnie poruszający się w różnych nurtach muzycznych, kompozytor. Studiował kompozycję na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w Katowicach, pod kierunkiem profesora Aleksandra Lasonia. Od najmłodszych lat brał udział w różnych projektach muzycznych. Główne obszary jego aktualnych poszukiwań artystycznych stanowi muzyka tradycyjna, a także nowe brzmienia elektroniczne. Na co dzień współpracuje z zespołem Janusz Prusinowski Trio oraz Adamem Strugiem (Monodia Polska i Strug Kompania), tworzy również własne kompozycje (m.in. dla Teatru Gardzienice). Koncertował z takimi zespołami jak Raz Dwa Trzy, VooVoo.

Warsztaty są skierowane zarówno do praktykujących trębaczy jak i osób początkujących. Na zajęciach skoncentrujemy się na technice gry, tj. właściwym zadęciu i odpowiedniej pracy z oddechem; artykulacji, budowaniu brzmienia oraz kondycji. Spróbujemy również gry sekcyjnej z innymi instrumentami. Głównym materiałem do pracy będzie muzyka tradycyjna z z Kielecczyzny („chłopy”, „śpiwy” – mazurki i oberki kieleckie z repertuaru Stanisława Witkowskiego).

Dla osób początkujących z instrumentami dętymi przygotowaliśmy grupę „Blaszane przedszkole”. Grupę prowadzi Kazimierz Nitkiewicz – trebacz, reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Na trąbce gra od 9 roku życia, przerabiając różne style muzyczne – od muzyki klasycznej, przez jazz, reggae, do muzyki ludowej, w której udziela się w zespołach Janusz Prusinowski Kompania i Tęgie Chłopy. Jako reżyser dźwięku współpracował przy nagraniach i koncertach z: Coherence Quartet, Jakub Płużek, Marika, Marcin Pospieszalski, New Life, Lautari, Same Suki, Steve Nash, Stryjo, Tęgie Chłopy, Tomasz Stańko.

Warsztaty dla klarnecistów prowadzi Michał Żak – doświadczony instrumentalista, twórca czołowych zespołów reprezentujących nurt muzyki tradycyjnej oraz nią inspirowanych. Z zespołami Janusz Prusinowski Kompania, Lautari czy Grażyna Auguścik Orchestar koncertuje na najważniejszych scenach muzycznych i festiwalach – od wiejskiej remizy do Carnegie Hall. Gry na instrumentach dętych i ulubionego repertuaru uczył się we Francji, Armenii, Indiach, na Radomszczyźnie i pod Kielcami. Zdobyte umiejętności wykorzystuje w działalności edukacyjnej i kompozytorskiej. Współpracował m.in. z Januszem Olejniczakiem, Marcinem Pospieszalskim, Arturem Dutkiewiczem, Alimem Qasimovem, Yair Dalalem, Amine i Hamzą M’raihi, a także Fundacją Wszystkie Mazurki Świata, Polskim Radiem i Teatrem Narodowym.

Informacje o zapisach:
http://taborkielecki.domtanca.art.pl/tabor2015k/info/koszty.html

Pełny program Taboru Kieleckiego:
http://taborkielecki.domtanca.art.pl/

Facebook:
https://www.facebook.com/events/846379745442502/

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?