Letnia Akademia Trąbki

Letnia Akademia Trąbki
Kiedy:
14/07/2013 – 21/07/2013 całodniowy
2013-07-14T22:00:00+02:00
2013-07-21T22:00:00+02:00
Gdzie:
LO w Kolbyszowej im. Janka Bytnara
Jana Pawła II 8, 36-100 Kolbuszowa
Polska
Letnia Akademia Trąbki @ Kolbuszowa | podkarpackie | Polska

LETNIA AKADEMIA TRĄBKI

SUMMER TRUMPET ACADEMY

Letnie kursy metodyczne dla trębaczy

Kolbuszowa 15 – 21 lipca 2013

 

Letnia Akademia Trąbki adresowana jest do uczniów i absolwentów szkół muzycznych I i II stopnia, studentów i absolwentów uczelni muzycznych, oraz nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni.

Celem STA jest doskonalenie techniki gry na trąbce, połączone z prezentacją metod nauczania oraz aktualizowaniem wiedzy dydaktycznej. Podczas warsztatów przewidziane są: zajęcia indywidualne, zespoły trąbek, zajęcia z trąbki barokowej, podstawy improwizacji jazzowej, studia orkiestrowe. Ponadto zajęcia metodyczne dla nauczycieli, oraz panel dyskusyjny dotyczący metod i programu nauczania. Dodatkowo w trakcie trwania warsztatów wystawy instrumentów: B&S, Weimann, Münkwitz.

Organizatorem  SUMMER TRUMPET ACADEMY, Letnich kursów metodycznych dla trębaczy jest:

 • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społecznego „Colbusovia”
 • Współorganizatorami są:
 • Państwowa Szkoła I stopnia w Kolbuszowej
 • B&S GmbH  Germany

Partnerzy:

 • Michael Münkwitz
 • Alexander Weimann
 • Englisch Brass Academy
 • ZM  Concept

 

Warsztaty odbędą się w dniach 15 – 21 lipca 2013 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej, ul. Janka Bytnara 3 36 – 100 Kolbuszowa

psm_kolb1@wp.plhttp://www.psmkolbuszowa.pl

 

Wykładowcy STA:

 • Paul Archibald –  English Brass Academy
 • Vladimir Pushkarev –  Rosyjska Narodowa Akademia Muzyczna im. Gniessinych
 • Wacław Mulak – Akademia Muzyczna w Krakowie
 • Tomasz Ślusarczyk – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
 • Piotr Wojtasik – Akademia Muzyczna w Katowicach

 

STA obejmować będzie: zajęcia indywidualne, udział w zajęciach grupowych i zespołach kameralnych, ponadto wykłady metodyczne, wystawę i prezentację instrumentów. Przewidziane są również koncerty solistów i zespołów kameralnych.

Uczestnikami warsztatów mogą być uczniowie szkół muzycznych, studenci akademii muzycznych i nauczyciele szkół muzycznych wszystkich stopni.

Od osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodzica na udział w warsztatach, oraz na samodzielną podróż dziecka do Kolbuszowej i jego powrót .
Wymagane jest, aby wypełniony druk zgody rodzica uczestnik przekazał Organizatorowi przed rozpoczęciem warsztatów  STA. Druk do pobrania ze strony: http://www.psmkolbuszowa.pl

 

Przyjmowania zgłoszeń upływa z dniem 30 czerwca 2013 r.  Zgłoszeń  prosimy dokonywać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wysłanie formularza na adres: psm_kolb1@wp.pl
Całkowity koszt kursu wynosi 450 zł.

– Koszt udziału w kursie wynosi 100 zł.

– Koszt wyżywienia oraz noclegów w dniach 15 – 21.08.2013 wynosi 350 zł. i obejmuje:

– noclegi od poniedziałku 15.08 do niedzieli 21.08 (sześć noclegów)

 

Zaliczkę w wysokości 100 zł. należy wpłacić w ciągu 7 dni od daty wysłania zgłoszenia na konto: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społecznego „Colbusovia”

Nr rachunku bankowego: 79 9180 0008 2001 0004 3573 0001

Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej ul. Kościuszki 22
W tytule przelewu proszę wpisać: Warsztaty B&SSTA 2013 – IMIĘ I NAZWISKO uczestnika
Zaliczka nie podlega zwrotowi.

Kwotę pozostałą do zapłaty należy wpłacić na w/w rachunek w terminie umożliwiającym jej otrzymanie przed 15.07.2013 r.

oswiadczenie uczestników niepełnoletnich

Letnia Akademia Trąbki

Letnia Akademia Trąbki

WYKŁADOWCY

 • Vladimir Pushkarev  jest zawodowym muzykiem od 18 roku życia, będąc trębaczem Moskiewskiej Orkiestry Radia i Telewizji, w wieku 21 lat został solistą orkiestry Opery i Baletu im. Stanisławskiego w Moskwie. Przez 11 był solistą i pierwszym trębaczem Moskiewskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją G. Rozhdestvenskego. Współpracował także z Rosyjską Filharmonią Narodową. Obecnie jest profesorem i kierownikiem katedry instrumentów blaszanych i perkusji w Instytucie Muzycznym  Ippolitowa – Ivanowa, oraz Rosyjskiej Akademii Muzycznej im. Gnessinych  w Moskwie. Posiada na swoim koncie liczne nagrania muzyki solowej i symfonicznej. Dedykowany został jemu II koncert I. Pieskina.
 • Paul Archibald znakomity angielski trębacz, karierę solisty rozpoczął od zdobycia prestiżowej nagrody na Toulon Prix de Concours, co otworzyło mu możliwości koncertowania z wieloma znakomitymi orkiestrami:  London Philharmonic, Bournemouth Symphony, Chamber Orchestra of Europe, London Mozart Players, Britten Sinfonia. Był on także trębaczem Narodowej Walijskiej Orkiestry BBC. Od 1980 roku związany był  z zespołem English Brass Ensemble, był także członkiem słynnych zespołów: Philip Jones Brass Ensemble i London Sinfonietta.  Posiada na swoim koncie liczne nagrania muzyki filmowej min:  Harry Potter, Gladiator, Piraci z Karaibów.
 • Wacław Mulak absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Zdobył  pierwsze nagrody w Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych we Wrocławiu (1989 rok) i Konkursie Zespołów Kameralnych w Bydgoszczy (1993 rok). Był zatrudniony na stanowisku pierwszego trębacza w orkiestrach Capella Cracoviensis (1994–1998) i Sinfonia Varsovia (2005 rok). Występował jako solista z orkiestrami: Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Sinfonia Varsovia, Kaliską Orkiestrą Kameralną,. Współpracował z wieloma orkiestrami, takimi jak: Orkiestra Kameralna Aukso, Sinfonietta Cracovia, Sinfonietta Tübingen, orkiestra opery w Stuttgarcie, Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Krakowie. Obecnie pracuje w Państwowej Filharmonii w Krakowie jako pierwszy trębacz solista. Uprawia również grę na współczesnym corno da caccia. Od 1997 roku prowadzi działalność dydaktyczną w Akademii Muzycznej w Krakowie, prowadząc klasę trąbki.
 • Tomasz Ślusarczyk absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem), od 1991 roku związany był z orkiestrami: Capellą Cracoviensis i Radiową Orkiestrą Symfoniczną z którą dokonał licznych nagrań dla polskiego radia i telewizji. Współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą: Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Opery i Filharmonii w Białymstoku, Warszawską Operą Kameralną, od 2005 roku współpracuje ze słynną Orkiestrą XVIIIw . w Amsterdamie pod dyrekcją F. Bruggena. Zapraszany jest do współpracy przez znakomitych muzyków: P. Esswood, Ch. Hogwood, M. Toporowski. W Bydgoskiej Akademii Muzycznej prowadzi klasę trąbki naturalnej.
 • Piotr Wojtasik czołowy polski trębacz jazzowy. Rozpoczął działalność artystyczną w kraju i za granicą już w czasie studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.  Występował wówczas z grupą New Presentation Wojciecha Niedzieli. Pod koniec lat 80. koncertował również z zespołem Young Power, biorąc udział m.in. w tak prestiżowych festiwalach, jak Jazz and Blues w Sztokholmie, Berliner Jazz Tage i Molde Jazz Festival w Norwegii. W 1990 r. nagrał pierwszą autorską płytę – „Piotr Wojtasik” (Polonia Records) z udziałem czołowych polskich muzyków jazzowych (Jan Ptaszyn Wróblewski, Wojciech Niedziela, Andrzej Cudzich i Eryk Kulm). Na początku lat ‘90 rozpoczął intensywną współpracę z zespołem Quintessence oraz z zespołami Krzysztofa Popka – flecisty i właściciela wytwórni Power Bros, z którą od tego czasu jest związany.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Oświadczenie dla uczestników niepełnoletnich

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?