IV Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych w Katowicach

Kiedy:
04/05/2016 – 07/05/2016 całodniowy
2016-05-04T00:00:00+02:00
2016-05-08T00:00:00+02:00
Gdzie:
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Wojewódzka 33
Katowice
Poland
IV Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych  w Katowicach @  Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach | Katowice | śląskie | Poland
Regulamin IV Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych Katowice,  4-7 maja  2016
      1. IV  Ogólnopolski Konkurs  Instrumentów Dętych Blaszanych  odbędzie  się  w  Katowicach w dniach 4-7.05.2016.
      2. Organizatorem Konkursu jest Akademia Muzyczna im. K.Szymanowskiego w Katowicach.
      3. Konkurs jest dwuetapowy. Uczestnicy Konkursu klasyfikowani będą w czterech kategoriach:
        • róg
        • trąbka
        • puzon
        • tuba
      4. W Konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone po 31.12.1989 legitymujące się obywatelstwem polskim lub Kartą Polaka.
      5. W Konkursie nie mogą uczestniczyć laureaci I Nagród poprzednich edycji.
      6. Grę uczestników  oceniać  będzie  Jury,  złożone  z  wybitnych  artystów  muzyków. Jury działa w oparciu o odrębny Regulamin. Decyzje Jury są ostateczne i nieodwołalne.
      7. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w kolejności alfabetycznej nazwisk, począwszy od wylosowanej przez organizatorów litery. Kolejność ta obowiązywać będzie do końca konkursu.
      8. Zgłoszenia  do  udziału   w   konkursie należy przesłać na formularzu online znajdującym się na stronie internetowej: www.konkursblacha.am.katowice.pl w terminie do 31.03.2016.
      9. Wpisowe w wysokości 150 PLN należy przesłać w terminie do 31.03.2016 na numer konta:
        Akademia Muzyczna w Katowicach
        22 1050 1214 1000 0007 0000 7875
        w tytule: Konkurs 2016, imię i nazwisko uczestnika
      10. Lista uczestników zostanie opublikowana na stronie internetowej Konkursu www.konkursblacha.am.katowice.pl w terminie do 10.04.2016. Szczegółowy harmonogram przesłuchań zostanie opublikowany w terminie do 15.04.2016.
      11. W przypadku rezygnacji z udziału w Konkursie, wpisowe nie podlega zwrotowi.
      12. Uczestnicy występują z własnymi akompaniatorami. Organizatorzy mogą zapewnić odpłatnie akompaniatora  na czas trwania konkursu (koszt 80 PLN zawiera jedną próbę i jeden występ konkursowy).
      13. Wysokość Nagród wynosi
        •   I Nagroda – 3.000,- zł
        •  II Nagroda – 2.000,- zł
        • III Nagroda – 1.000,- zł
        • Wyróżnienie –  500,- zł

Dopuszcza  się   przyznanie nagród pozaregulaminowych.

 

  1. Od Nagród potrącony będzie podatek, zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym w Polsce w dniu 7.05.2016.
  2. Jury ma prawo zmienić układ Nagród z zastrzeżeniem, że ich wysokość nie może być niższa od podanych w niniejszym Regulaminie.
  3. Uczestnicy pokrywają koszt przejazdu, noclegów i wyżywienia we własnym zakresie.
  4. Zdobywcy Nagród zobowiązani są do nieodpłatnego udziału w Koncercie Laureatów. Absencja na Koncercie Laureatów oznacza rezygnację z nagrody pieniężnej.
  5. Program Koncertu Laureatów będzie ustalony przez Jury w porozumieniu z wykonawcami.
  6. Wszystkie przesłuchania konkursowe otwarte są dla publiczności.
  7. Konkurs może zostać odwołany z przyczyn niezależnych od organizatorów, nie później niż do dnia 15.04.2016. W takim przypadku uczestnikom zostaną zwrócone koszty opłaty wpisowej.
  8. Uczestnicy przenoszą nieodpłatnie na rzecz organizatorów swoje autorskie prawa majątkowe związane z Konkursem, w szczególności:
    • wykonywaniem utworów konkursowych
    • wykonywaniem utworów na Koncercie Laureatów
    • wykorzystaniem wizerunku własnego
  9. Udział w Konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych Uczestnika dla potrzeb realizacji procedury konkursowej i w związku z jego przebiegiem, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz.883).
  10. Udział w Konkursie oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.

Program

Waltornia


I Etap

  1. Luigi Cherubini – Sonata nr 2
  2. jeden utwór do wyboru:
    a) Marcel Bitsch – Variations sur une chanson francaise
    b) Eugene Bozza – En forêt
    c) Henri Busser – Cantecor
    d) Paul Dukas – Villanelle
    e) Jean Francaix – Divertimento
    f) Francis Poulenc – Elegie op. 168

II Etap

  1. Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert nr 4 Es-dur KV 495 – na pamięć
  2. jeden utwór do wyboru – można wykonać z nut:
    a) Malcolm Arnold – Fantasy for horn
    b) Georges Barboteu – Cinque pieces breves (2 części do wyboru)
    c) Sigurd Berge – Hornlook
    d) Vitaly Buyanovski – España
    e) Petr Hala – Burrowing Owl
    f) Bernhard Kroll – Laudatio

Część nut można pobrać ze strony www.waltornia.pl

Trąbka


I Etap

  1. Jean Pennequin – Morceau de Concert
  2. jeden utwór do wyboru:
    a) Wasilij Brandt – Konzertstück nr 1
    b) Wasilij Brandt – Konzertstück nr 2
    c) Eugene Bozza – Frigariana
    d) Eugene Bozza – Caprice nr 1 op. 47
    e) Eugene Bozza – Rustiques
    f) Marcel Bitsch – Quatre variations sur un thème de D. Scarlatti
    g) Georg Enescu – Legende
    h) Roger Boutry – Concertino

II Etap

  1. Johann Nepomuk Hummel – Koncert Es-dur (trąbka B) – na pamięć
  2. do wyboru – można wykonać z nut:
    a) Jacques Ibert – Impromptu
    b) Henri Tomasi – Triptyque
    c) Allen Vizzutti – Cascades

Puzon


I Etap

  1. Henry Dutilleux – Choral, Cadenze et Fugato
  2. jeden utwór do wyboru:
    a) Roger Boutry – Capriccio
    b) Kazimierz Serocki – Sonatina
    c) Eugene Bozza – Ballada
    d) Zygmunt Stojowski – Fantazja

II Etap

  1. Witold Friemann – II Koncert puzonowy – na pamięć
  2. jeden utwór do wyboru – można wykonać z nut:
    a) Kurt Sturzenegger – B.A.C.H.
    b) Vincent Persichetti – Parable for solo trombone
    c) Jan Wincenty Hawel – Frazy
    d) Folke Rabe – Basta

Tuba


I Etap

  1. František Gregor – Concert Etude
  2. jeden utwór do wyboru:
    a) Alexej Lebedjew – Concerto for Tuba nr.1
    b) Don Haddad – Suite for tuba
    c) Alec Wilder – „Effie” Suite (4,5,i 6 cześć )
    d) Alexandre Tchérépnine – Andante pour Tuba
    e) Henri Eccles – Sonata 1 i 2 cześć

II Etap

  1. Eric Ewazen – Concerto (1 i 2 cześć ) – na pamięć
  2. jeden utwór do wyboru – można wykonać z nut:
    a) Bruce Broughton – Sonata (1 i 2 cześć )
    b) Anthony Plog – Trzy miniatury
    c) John Stevens – Salve Venere, salve Marte
    d) Milan Slavický – Echa pro sólovou tubu
    e) Eugene Bozza-  New Orlean

Zgłoszenia do Konkursu wyłącznie poprzez Formularz zgłoszeniowy online na stronie www.konkursblacha@am.katowice.pl w terminie do 31.03.2016

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?