II Międzynarodowa Konferencja Trębaczy

Kiedy:
05/12/2017 – 09/12/2017 całodniowy
2017-12-05T00:00:00+01:00
2017-12-10T00:00:00+01:00
Gdzie:
Akademia Muzyczna w Łodzi
Gdańska 32
90-716 Łódź
Polska
Kontakt:
ad. dr hab. Sławomir Cichor

II Międzynarodowa Konferencja Trębaczy

Informacje ogólne

II Międzynarodowa Konferencja Trębaczy odbędzie się w dniach 5-9.12.2017 w Łodzi. Organizatorem jest Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Wśród głównych celów imprezy znajdują się: prezentacja dokonań naukowych i artystycznych, wymiana doświadczeń, integracja oraz podwyższanie poziomu gry na trąbce w Polsce. II Międzynarodowa Konferencja Trębaczy zaplanowana jest jako wydarzenie artystyczne, edukacyjne i naukowe. Uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w kursach mistrzowskich, wykładach i koncertach wybitnych artystów i pedagogów z całego świata. Ponadto będzie możliwość zapoznania się z nowoczesnym instrumentarium oferowanym przez wiodących producentów. Wśród solistów i wykładowców konferencji znajdą się wybitni artyści z Polski i zagranicy. W sumie zaplanowano 6 koncertów, 7 kursów mistrzowskich, 5 wykładów i 2 dyskusje panelowe, których tematy zostaną wybrane przez uczestników konferencji.

Ważną częścią konferencji jest II Międzynarodowy Konkurs Trębaczy odbywający się 6 i 7 grudnia. Program konkursu złożony jest wyłącznie z utworów na trąbkę solo, nie ma również żadnych ograniczeń wiekowych dla uczestników. Warunki te dają wyrównane szanse wszystkim osobom zainteresowanym uczestnictwem.

Warunki uczestnictwa

Uczestnikami Konferencji mogą być wszyscy trębacze i osoby zainteresowane grą na trąbce. Program wydarzenia został skonstruowany w taki sposób, aby był interesujący zarówno dla profesjonalistów, jak i dla studentów, uczniów, a nawet dla sympatyków trąbki. Istnieją następujące formy uczestnictwa:

  • uczestnik czynny
  • uczestnik bierny
  • wstęp na koncerty i wystawy

UCZESTNICTWO CZYNNE jest równoznaczne ze wstępem na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach konferencji. Ponadto daje możliwość lekcji indywidualnych w ramach kursów mistrzowskich (czas lekcji oraz wybór pedagoga uzależniony jest od ilości uczestników). Po zakończeniu konferencji uczestnik otrzymuje certyfikat zaświadczający o czynnym udziale.

UCZESTNICTO BIERNE oznacza możliwość wstępu na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach konferencji. W ramach kursów mistrzowskich uczestnik bierny jest jedynie obserwatorem. Po zakończeniu konferencji uczestnik otrzymuje certyfikat zaświadczający o udziale w charakterze uczestnika biernego. Pedagodzy wybierający tę formę uczestnictwa otrzymują certyfikat zaświadczający o czynnym udziale.

WSTĘP NA KONCERTY I WYSTAWY pozwala na nieograniczony wstęp na koncerty i wystawy odbywające się w ramach konferencji. Uczestnik wybierający tę formę udziału nie otrzymuje certyfikatu.

Nauczyciele akademiccy biorący udział w konferencji otrzymują certyfikat na życzenie.

Opłaty

Uczestnictwo czynne: 280 zł lub 80 zł za dzień w przypadku uczestnictwa w wybranych dniach

Uczestnictwo bierne: 200 zł lub 50 zł za dzień w przypadku uczestnictwa w wybranych dniach

Wstęp na koncerty i wystawy : 100 zł lub 30 za dzień w przypadku uczestnictwa w wybranych dniach

Nauczyciele akademiccy: zwolnieni z opłat

Uczestnicy II Międzynarodowego Konkursu Trębaczy otrzymują 10% zniżki na opłaty związane z udziałem w konferencji.

Opłaty należy wpłacać na konto Akademii Muzycznej w Łodzi.  Numer konta:

Bank PEKAO S.A. II O/Łódź 97 1240 3028 1111 0000 2822 1999

W tytule przelewu: Międzynarodowa Konferencja Trębaczy oraz imię i nazwisko uczestnika.

Zgłoszenia 

Zgłoszenia wypełnione literami drukowanymi wraz z potwierdzeniem wpłaty należy przesyłać w formie elektronicznej na adres: trumpet2017@amuz.lodz.pl

W temacie wiadomości proszę wpisywać Zgłoszenie oraz Imię i Nazwisko uczestnika/uczestników.

Tu można pobrać zgłoszenie

Wszelkie pytania dotyczące uczestnictwa w konferencji można kierować drogą mailową na adres: trumpet2017@amuz.lodz.pl lub telefonicznie: +48509164787

Koordynatorem II Międzynarodowej Konferencji Trębaczy jest ad. dr hab. Sławomir Cichor.

Artyści i wykładowcy (alfabetycznie)

Belgian Brass Quintet

Zespół stworzony przez grupę solistów Narodowej Opery Belgijskiej La’ Monnaie. Występuje w dwóch formacjach jako kwintet blaszany oraz jako 12-osobowy zespół blaszany z perkusją. Belgian Brass stworzył swój unikalny styl wykonując muzykę wielu epok począwszy od renesansu, aż po muzykę współczesną sięgając w swych autorskich aranżacjach po muzykę symfoniczną, jazzową i popularną. Artyści wykonują kilkadziesiąt koncertów rocznie na całym świecie. Stworzyli festiwal International Belgian Brass Academy, który co dwa lata skupia wybitnych muzyków
i pedagogów. Artyści grają na instrumentach firmy Yamaha. Skład zespołu tworzą:

Manu Mellaerts – trąbka

Steven Devolder – trąbka

Rik Vercruysse – waltornia

Jan Smets – puzon

Stephan Vanaenrode – tuba

Jason Bergman (USA)

Profesor trąbki na Uniwersytecie Północnego Teksasu. Ceniony pedagog, solista i trębacz orkiestrowy. Laureat Konkursu Studiów Orkiestrowych odbywającego się w ramach konferencji ITG. Dr Bergman występował jako solista min. z Garland Symphony Orchestra, the UNT Symphonic Band, the Beijing Central Conservatory of Music Wind Ensemble, the Southern Miss Symphonic Winds, the Brigham Young University Philharmonic, Wind Symphony, and Symphonic Band. Prowadzi kursy mistrzowskie w USA i Ameryce Południowej. Jest współtwórcą the Grove Dictionary of American Music oraz redaktorem ITG Journal. W 2017 r. został wybrany na jednego z dyrektorów International Trumpet Guild. Jego ostatnia płyta The Lighting Field otrzymała świetną recenzję w prestiżowym magazynie Gramophone. Artysta gran na instrumentach marki Vincent Bach.

Dominique Bodart (Belgia)

Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Konkursu Trębaczy im. Theo Charliera i profesor w Akademii Muzycznej w Eghezée. Laureat wielu konkursów min. Międzynarodowego Konkursu w Lieksie (Finlandia). W latach 1989-1991 był 1 trębaczem The World Youth Orchestra, a w okresie od 2008 do 2011 roku pierwszym trębaczem Filharmonii w Tampere (Finlandia). Dominique Bodart prowadzi kursy mistrzowskie i występuje jako solista w wielu krajach Europy i Azji. Jest cenionym wykonawcą muzyki dawnej na barokowej trąbce. Artysta gra na instrumentach firmy Buffet Group.

Konrad Boniński (Polska)

Pierwszy trębacz orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi, adiunkt doktor Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Od wielu lat prowadzi również klasę trąbki w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Konrad Boniński występuje jako solista i kameralista. Na swoim koncie ma współpracę z wytwórniami filmowymi (nagrania do filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych). Juror konkursów regionalnych i ogólnopolskich. Dokonał prawykonań wielu utworów kompozytorów współczesnych.

Igor Cecocho (Polska)

Profesor w Akademiach Muzycznych we Wrocławiu i Łodzi. Uznany solista i kameralista koncertujący z wieloma orkiestrami filharmonicznymi. Wieloletni 1 trębacz orkiestry Filharmonii Wrocławskiej. Prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce i zagranicą. Prekursor wykonawstwa muzyki dawnej na barokowej trąbce w Polsce. Jego dwie solowe płyty zostały świetnie ocenione przez krytykę muzyczną. Artysta gra na instrumentach marki B&S.

Sławomir Cichor (Polska)

Adiunkt w Akademii Muzycznej w Łodzi i pierwszy trębacz orkiestry Filharmonii Łódzkiej. Występuje jako solista i kameralista w wielu krajach. Jest prawykonawcą utworów współczesnych oraz kompozytorem muzyki trąbkowej. W 2014 r. nagrał płytę solową Trumpet Song, która otrzymała znakomite recenzje. Sławomir Cichor gra na trąbkach firmy Yamaha.

Jose Chafer (Hiszpania)

Profesor w Konserwatorium Muzycznym w Murcji (Hiszpania). Wybitny solista i pedagog regularnie zapraszany na prestiżowe festiwale w Hiszpanii, Belgii, Włoszech, Chinach i USA. Jego dwie płyty solowe otrzymały nagrody Global Music Awards. W 2013 r. wystąpił z recitalem na dorocznej konferencji International Trumpet Guild w Grand Rapids. Profesor Chafer jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Seminarium Trębaczy CIMVO odbywającego się od 12 lat w L’Olleria w Hiszpanii. Artysta gra na instrumentach firmy Yamaha.

Frits Damrow (Holandia / Szwajcaria)

Profesor na Uniwersytecie Sztuki w Zurychu. W latach 1991-2010 pierwszy trębacz Royal Concertgebouw Orchesta w Amsterdamie. Jako solista występował z wieloma orkiestrami min: Royal Concertgebouw Orchestra, Symfonietta Amsterdam, Rotterdam Chamber Orchestra, Italian Chamber Orchestra. Prowadził również bogatą działalność kameralną występując z następującymi zespołami: Amsterdam Bach Soloists, the Netherlands Wind Ensemble, the Ebony Band, the Brass Quintet and Brass Ensemble of the Royal Concertgebouw Orchestra. Profesor Damrow prowadzi bardzo bogatą działalność pedagogiczną wykładając na kursach w Szwajcarii, Belgii, Finlandii, Szwecji, Rosji, Niemczech, Południowej Korei, Chinach, Hiszpanii, Japonii, Włoszech, USA i Gruzji. Jest autorem etiud oraz szkół na trąbkę min. Brass Fitnes, Shape Up. Jego studenci zdobywają nagrody na najważniejszych konkursach międzynarodowych (Huw Morgan). Artysta gra na instrumentach firmy YAMAHA.

Pierre Dutot (Francja)

Pedagog łączący w swoim nauczaniu wykształcenie z zakresu instrumentalistyki, psychologii i treningu sportowego. Przez 22 lata był profesorem Conservatoire National Supérieur de Musique w Lyonie. Ponadto pracował jako solista w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej w Lyonie. Pierre Dutot prowadził również bogatą działalność solistyczną i kameralną. Jest twórcą wielu zespołów: Hexagone, Polygone, Jericho, Brass Band Borgiaq de Bordeaux. Profesor Dutot regularnie wykłada na prestiżowych kursach na całym świecie. Jest autorem szkoły na trąbkę 1ere Methode du Tout Petit Trumpet Star.

Wśród jego wychowanków można odnaleźć wielu wybitnych solistów i laureatów międzynarodowych konkursów trąbkowych (David Guerrier, Andre Henry, Jose Luis Gonzalez). Artysta gra na instrumentach marki Yamaha.

Maciej Fortuna (Polska)

Trębacz Jazzowy tworzący zespoły należące do polskiej czołówki muzyki improwizowanej – Maciej Fortuna Trio, wielokrotnie wyróżniany Maciej Fortuna Quartet czy duet Fortuna/Dys. Wykonuje muzykę łączącą jazz z elektroniką – ten rozdział tworzy zarówno solo, jak i w duecie z An On Bast. Jego działalność koncertowa objęła wiele festiwali zagranicznych, między innymi Jarasum International Jazz Festival, Heineken Jazzaldia (San Sebastián Jazz Festival), czy Fringe Festival. Dr hab. Fortuna Prowadzi klasę trąbki jazzowej w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Roman Gryń ( Polska )

Profesor Akademii muzycznej w Poznaniu i Bydgoszczy. Przez wiele lat pracował jako pierwszy trębacz w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Poznańskiej i Filharmonii Pomorskiej. Koncertuje jako solista i kameralista w wielu krajach Europy. Nagrał kilka płyt solowych min. „Polski Barok”. Prowadzi kursy mistrzowskie i jest cenionym jurorem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Thomas Lubitz (Niemcy)

Konstruktor trąbek, senior menager w europejskim atelier Yamaha w Hamburgu. Od wielu lat projektuje najwyższej klasy instrumenty. Współpracując ze światowej klasy artystami udoskonala trąbki dostosowując je do indywidualnych potrzeb.

Wacław Mulak (Polska)

Prowadzi klasę trąbki w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest również pierwszym trębaczem orkiestry Filharmonii Krakowskiej. Dr hab. Wacław Mulak współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce i zagranicą. Prowadzi kursy mistrzowskie. Jest założycielem zespołu Barock Tune.

Rex Richardson (USA)

W kręgach muzyki klasycznej uważany za jednego z najlepszych na świecie trębaczy. W 2008 roku muzyczny magazyn Brass Herald przyznał mu tytuł „Osobowość Roku”, a Dave Douglas nazwał go „narodowym skarbem”. Występuje jako solista z wieloma orkiestrami symfonicznymi i dętymi, a jako muzyk jazzowy współpracował z szeregiem legendarnych postaci: Brian Blade, Benny Carter, Boston Brass, Ray Charles, Mike Clarke, DaveDouglas, Kurt Elling, Carl Fontana, Aretha Franklin, Wycliffe Gordon, Stefon Harris, ConradHerwig, Dave Holland, Dave Liebman, Keith Lockhart, James Morrison, Jimmy Owens, JimPugh, Chris Potter, Kurt Rosenwinkel, Arturo Sandoval, Bobby Shew, Allen Vizzutti, Bill Watrous,Steve Wilson. Od 2002 roku Richardson jest profesorem trąbki w Virginia Commonwealth University, a jako artysta-rezydent i profesor wizytujący prowadzi zajęcia w Ithaca College w Nowym Jorku oraz w londyńskim Trinity College of Music. Ponadto wiosną 2012 roku wykładał jako artysta-rezydent w Royal Northern College of Music w Manchesterze. Rex Richardson gra na instrumentach firmy Yamaha.

Partnerzy i sposnorzy

pastedGraphic.png

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?