Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej

Kiedy:
27/07/2008 – 03/08/2008 całodniowy
2008-07-27T20:07:00+02:00
2008-08-03T20:08:00+02:00
Gdzie:
Kąty Rybackie
Polska
Kontakt:

Towarzystwo Muzyczne MEDIUS wraz ze Szkołą Muzyczną I stopnia w Lidzbarku Warmińskim mają przyjemność zaprosić na IV edycje Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej. IV Edycja Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się w dniach 28 lipca – 3 sierpnia 2008

Będą to warsztaty muzyczne ukierunkowane w stronę koncertowego wykonania większych form wokalno-instrumentalnych dojrzałego Baroku oraz wczesnego klasycyzmu. Młodzi adepci sztuki muzycznej przez tydzień będą zapoznawali się z zagadnieniami stylowego wykonawstwa muzyki barokowej, z historycznym (tzw. oryginalnym) instrumentarium, brali udział w wykładach i dyskusjach poświęconych interpretacji muzyki barokowej. Ukoronowaniem tych działań będzie stworzenie Barokowej Orkiestry. Młodzi instrumentaliści będą mieli okazję, aby zaznajomić się ze specyfiką pracy w barokowej orkiestrze oraz szansą nabycia doświadczenia koncertowego, tak niezbędnego w ich przyszłych karierach. Dla śpiewaków jest to także szansa zmierzenia się z niezwykle ciekawym repertuarem i możliwość prezentacji efektów swojej pracy podczas finałowego koncertu. Orkiestra złożona zarówno z wykładowców jak i studentów zaprezentuje się podczas finałowego koncertu na Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim.

Preferowane Instrumenty to kopie lub oryginały instrumentów z epoki. Podczas kursu istnieje możliwość wypożyczenia niektórych instrumentów. Zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt w tej sprawie.

Do zobaczenia!
Marek Niewiedział

Wśród wykładowców m.in. Krzysztof Stencel / Róg naturalny oraz Jaroslav Rouček / Trąbka naturalna .

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?