IX Międzynarodowy Wakacyjny Kurs Big-Bandów

Kiedy:
12/07/2008 – 19/07/2008 całodniowy
2008-07-12T20:07:00+02:00
2008-07-19T20:07:00+02:00
Gdzie:
Nysa
Polska
Kontakt:

IX Międzynarodowy Wakacyjny Kurs Big-Bandów

W dniach od 13 – 19 lipca 2008 r. planowany jest IX Międzynarodowy Kurs Big – bandów, dla studentów i uczniów szkół muzycznych II st. W trakcie Kursu z uczestników utworzone zostaną dwa big-bandy, które w trakcie kursu przygotują program koncertów muzyki jazzowej i rozrywkowej.. Zespoły będą zróżnicowane pod względem aktualnego przygotowania instrumentalnego młodych ludzi oraz doboru repertuaru. Zajęcia warsztatowe obejmą specjalności instrumentalne typowe dla składu big-bandu: saksofony, trąbki, puzony, oraz perkusję, gitarę i fortepian (stanowiące sekcję rytmiczną). Zajęcia będą prowadzone przez wybitnych pedagogów i instrumentalistów z Polski i Niemiec.
Jest to impreza, która w znaczący sposób poszerza instrumentalne pole działalności artystycznej młodych ludzi o jazz i muzykę rozrywkową w szerokim tego słowa znaczeniu. Przyczyni się do nawiązania nowych, ciekawych kontaktów artystycznych. Podstawę będą stanowić standardy muzyki big-bandowej. Oprócz zajęć typowo zespołowych każdy uczestnik będzie miał możliwość indywidualnego poszerzenia wiedzy i umiejętności gry na instrumencie poprzez zajęcia z wykładowcami. Międzynarodowy skład każdego zespołu pozwoli na wymianę doświadczeń, zainteresowań i preferencji muzycznych przedstawicieli poszczególnych krajów. Z pewnością wpłynie to na wzbogacenie repertuaru muzyki jazzowej i rozrywkowej młodych instrumentalistów.
Na zorganizowanych koncertach i Jam-Session (w różnych atrakcyjnych zakątkach naszego miasta) uczestnicy będą mieli możliwość wykonania kilku przygotowanych wcześniej standardów jazzowych i w obecności wykładowców zaprezentowania umiejętności improwizacyjnych. Przewidziany jest również koncert wykładowców
Uwieńczeniem pobytu wszystkich uczestników na warsztatach będzie Koncert Finałowy w Nyskim Domu Kultury.
Celem kursu jest:
doskonalenie umiejętności gry na instrumentach wchodzących w skład zespołu big – bandowego (saksofon, trąbka, puzon, piano, basowa i perkusja), przy współpracy wybitnych pedagogów.
wymiana doświadczeń metodycznych i pedagogicznych między nauczycielami.
nauka gry zespołowej,
popularyzowanie instrumentów i zespołów dętych w naszym regionie.
Zajęcia prowadzone będą w następujących formach:
wykłady o charakterze seminaryjnym,
lekcje otwarte z uczniami,
konsultacje indywidualne uczestników kursu z wykładowcami,
zajęcia z big-bandami,
podstawy improwizacji
Pobyt na kursie umożliwia wymianę doświadczeń między pedagogami i uczniami, wspomaga proces kształcenia
i rozwoju muzycznego młodych instrumentalistów, przyczynia się do nawiązania ciekawych kontaktów artystycznych. Jest tez okazją do wymiany materiałów nutowych.

Osobą odpowiedzialną za sprawy organizacyjne jest mgr Henryk Wezner.

Organizator:
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II s. w Nysie
48-300 Nysa
ul. Rynek Solny 2
tel. (0 77) 433 20 14
fax (0 77) 433 19 97

http://www.psm.nysa.com.pl/9_kurs_stronaglowna.htm

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?