Polska
[img]http://www.puzon.pl/zdjecia/lutak/plakat2007.jpg[/img]
Informacje Konkursowe
Przewidywany skład jury:
ad. Zdzisław Stolarczyk – AM Kraków
prof. Igor Cecocho – AM Wrocław
mgr Jakub Urbańczyk – AM Łódź
mgr Magdalena Łapińska – PSM II st. im. Wł. Żeleńskiego
mgr Henryk Ryński – PSM II st. im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie
mgr Tadeusz Gmyrek – ZSM w Tarnowie
mgr Adam Kozłowski – PSM im. M. Karłowicza w Krakowie
mgr Stanisław Majerski – Filharmonia Krakowska
mgr Ewa Dumanowska – sekretarz konkursu.
Wstępne informacje o II edycji Konkursu
– konkurs jest trzydniowy (w zależności od ilości zgłoszeń)
– jedna kategoria wiekowa
– dwa etapy
– trzy kategorie instrumentów zgodnie z regulaminem konkursu
Konkurs rozpocznie się o godzinie 9.30 w dniu 8 listopada 2007
Przesłuchania Konkursowe od godziny 10.00
Przebieg konkursu i godziny przesłuchań podawane są orientacyjnie:
Pierwszy dzień 8.11.2007r. (czwartek):
9.30 – Oficjalne otwarcie Konkursu
10.00 Przesłuchania konkursowe
19.00 wykład
Drugi dzień 9.11.2007r. (piątek):
10.00 Przesłuchania konkursowe
18.00 wykład
19.30 Recital:
mgr Jakub Urbańczyk – tuba
ad. Monika Gardoń-Preinl – fortepian
Trzeci dzień przesłuchań 10.11.2007r. (sobota):
10.00 Przesłuchania konkursowe
Obrady jury, oficjalne ogłoszenie wyników oraz uroczysty koncert na zakończenie Konkursu (godziny podane po zamknięciu listy zgłoszeń).
Szczegółowy plan konkursu ustalony będzie po zamknięciu listy zgłoszeń.
PROGRAM KONKURSU
TRĄBKA:
I etap (program obowiązkowy):
1. G. Uoillet – Sonata Es-dur cz I i II
(do wykonania na b-trąbce, bez powtórek, w opracowaniu G.Tilda)
II etap (do wyboru):
1. A. Arutjunjan – Koncert na trąbkę,
2. A. Vivaldi – Koncert nr 4, lub nr 5,
3. P. Sarasate – Tańce Cygańskie op. 20 opr.T. Dokszycera.
WALTORNIA:
I etap (program obowiązkowy):
1. Fr. Strauss – Temat z wariacjami
Temat – Allegretto, wariacja II , część II – Andante cantabile
II etap (do wyboru):
1. W.A. Mozart – Koncert nr III Es-dur (bez kadencji)
2. Fr. Strauss – Koncert c-moll
3. L. van Beethoven – Sonata F-dur
4. R. Strauss – Koncert Es-dur nr 1, op. 11
PUZON:
I etap (program obowiązkowy):
A. Vivaldi – I sonata B-dur cz. III i IV
II etap (do wyboru):
1. E. Brooks – Concertino na puzon i fortepian
2. E. Reiche – Koncert nr 2, A-dur
3. B. Błażewicz – Koncert nr 2
program dla puzonu jest obowiązującym programem także dla takich instrumentów jak: tenor, baryton i tuba.
Źródło: puzon.pl