Warsztaty orkiestrowe dla młodych muzyków

Młoda Filharmonia AUKSO – to jedyne takie w Polsce – tygodniowe warsztaty orkiestrowe, w których młodzi muzycy (w wieku od 16 do 30 lat) mogą podnosić swoje umiejętności wśród wybitnych zawodowych muzyków tworzących Orkiestrę AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

Warsztaty zakończone będą dwoma koncertami z wybitnym brytyjskim wiolonczelistą Jamie Walton’em, w którego interpretacji usłyszymy Grave Koncert wiolonczelowy Witolda Lutosławskiego. Koncert dopełni Symfonia nr 8 Antona Dvoraka. Młoda Filharmonia Aukso odbędzie się w dniach od 19 do 26 kwietnia 2013 roku.

Niepowtarzalne jest to, iż organizatorzy pokrywają wszystkie koszty uczestnictwa: noclegi (hotel 3***), pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), przejazdy (na warsztaty i z powrotem; przejazdy kolejowe i autobusowe) oraz „kieszonkowe” (uzależnione jest od ilości uczestników). Uczestnicy będą mieli szansę współpracować z jedną z najlepszych europejskich orkiestr (to pierwszy projekt, w którym młodzi muzycy grają w ramach profesjonalnej orkiestry), a na zakończenie otrzymają certyfikat ukończenia prestiżowego projektu. Ponadto będą mieli zapewniony darmowy udział w koncertach 8. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G.Gorczyckiego (m.in. Leszka Możdżera, Paula Esswooda, Philippa Hyde, Zakhara Brona, Waldemara Malickiego, Piotra Pławnera, Cameraty Silesia i wielu innych), w wykładach o życiu i twórczości Witolda Lutosławskiego prowadzonych przez Krzysztofa Meyera i Danutę Gwizdalankę, w warsztatach dziennikarskich z publikacjami w gazetach ogólnopolskich oraz w codziennych spotkaniach z wybitnymi osobowościami.

Zgłoszenia na warsztaty należy dokonać do 25 marca 2013 roku za pośrednictwem Internetowej Karty Zgłoszenia (IKZ) na stronie www.aukso.pl Do karty zgłoszeniowej należy dołączyć krótkie nagranie od 2 do 4 minut, które nie musi być nagraniem studyjnym (profesjonalnym). Wybór kandydatów zostanie potwierdzony do dnia 30 marca 2013 roku.

Organizatorem Młodej Filharmonii Aukso jest Stowarzyszenie gorczycki.pl oraz Orkiestra Aukso. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lutosławski 2013 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca., Miasta Bytomia i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Źródło: polmic.pl, więcej informacji na stronie: www.aukso.pl

Więcej na temat: AUKSO, orkiestra młodzieżowa, warsztaty orkiestrowe

Polub nas na FacebookuZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?