Warsaw Brass Trio wystapi na festiwalu Lieksa Brass Week

WB3

Zespoł Warsaw Brass Trio wystapi na festiwalu LIEKSA BRASS WEEK 2011. Gość specjalny: Allen Vizzutti!!!

W programie koncertu usłyszymy m.in. utwory Turnera, Telemanna, Gabaye’a, Konowalskiego, Mozarta i Ploga. 26.07 godz. 18:00 Lieksan kirkko, Finlandia, Lieksa

Warsaw Brass Trio tworzą młodzi muzycy: trębacz Lubomir Jarosz, waltornista Henryk Kowalewicz i puzonista Zoltán Kiss. Trio instrumentów dętych blaszanych założyli będąc jeszcze w liceum muzycznym w Warszawie. Nazwę Warsaw Brass Trio przyjęli w 2003 r. Członkowie zespołu są absolwentami warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.
WB3 jest jedynym tego typu zespołem działającym na stałe, wykonującym utwory skomponowane i zaaranżowane na tak oryginalny skład. W tej nietypowej formacji instrumentalnej głosy są równorzędne, wirtuozowskie i traktowane solistycznie.

 

Zespół Warsaw Brass Trio został doceniony na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie w 2003 roku, gdzie zdobył III nagrodę. Dumny jest również z faktu otrzymania I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie w 2005 r. w kategorii kwartet i kwintet blaszany.

W wykonaniu WB3 można usłyszeć muzykę mistrzów dawnych epok, jak również najnowsze dzieła współczesnych kompozytorów. Ciekawym uzupełnieniem repertuaru tria są utwory z towarzyszeniem fortepianu i orkiestry symfonicznej!

Więcej na temat: lieksa brass week, warsaw brass trio

Polub nas na FacebookuZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?