VII Międzynarodowy Festiwal Instrumentów Dętych Etiuda

VII Międzynarodowy Festiwal Instrumentów Dętych „Etiuda 2009” odbędzie się w Szczecinie w dniach 10-14 grudnia 2009 roku. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja na Rzecz Instrumentów Dętych.

W ramach Festiwalu odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „Etiuda 2009”, któremu patronuje Centrum Edukacji Artystycznej, adresowany do studentów oraz uczniów szkół muzycznych I i II stopnia z całej Polski. W ubiegłym roku w konkursie uczestniczyło ponad 100 osób, w tegorocznej, siódmej edycji udział weźmie 190 młodych muzyków. W jury zasiądą profesorowie z różnych ośrodków akademickich w Polsce. Na konkurs organizatorzy zamówili 9 nowych kompozycji (po jednej na każdy instrument dęty), które znajdą się w programie jako utwory obowiązkowe dla studentów i zostaną napisane przez kompozytorów z różnych ośrodków muzycznych w Polsce. Są to: Orient na flet solo Adama Porębskiego, Scherzo na klarnet solo Jaromira Gajewskiego, Psalmodia II na saksofon solo Marka Jasińskiego, Wariacyjnie – swingująco na obój solo Jerzego Bauera, Melorhytmos na fagot solo Krzysztofa Grzeszczaka, Trumpetos na trąbkę solo i Cornos na róg solo Tadeusza Kassaka oraz Perpetuum mobile na puzon solo i Tubology na tubę solo Tomasza Stolarczyka. W ramach Festiwalu odbędzie się więc 9 prawykonań utworów kompozytorów polskich napisanych na instrumenty dęte. Organizatorzy żywią nadzieję, że po konkursie nowe utwory będą włączane do repertuaru nie tylko studentów, ale także profesjonalnych muzyków i będą promować kulturę polską na całym świecie.

Więcej na temat: Konkurs Etiuda

Polub nas na FacebookuZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?