Trwają zapisy na X Akademię Instrumentów Dętych Blaszanych w Kaliszu

Po dziewięciu edycjach Summer Brass Academy zmienia adres zamieszkania. Tegoroczna X Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych nie  odbędzie się w Opolu, ale w Kaliszu, w mieście z bogatą historią i tradycjami muzycznymi. W grodzie nad Prosną funkcjonuje Filharmonia Kaliska, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Melcera, a miłośnikom trąbki Kalisz znany jest przede wszystkim z organizowanego co trzy lata Kaliskiego Festiwalu Trębaczy. Akademię swoją obecnością uświetni wiele znamienitych osobowości świata muzyki dętej. Będą oni gościć w dniach 20-24 sierpnia w najstarszym, a zarazem jednym z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miast w Polsce. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków i wykonawców muzyki dętej, ale również osoby, które do tej pory, nie odkryły jeszcze szczególnego piękna muzyki granej na instrumentach dętych blaszanych.

Kilkunastu wykładowców z Polski i z całego świata. Koncerty galowe oraz cały wachlarz imprez towarzyszących. Przede wszystkim warsztaty, odbywające się pod przewodnictwem wielu znakomitych wirtuozów i pedagogów świata muzyki. To własnie oferuje fanom muzyki dętej Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych w Kaliszu. Wśród zaproszonych gości: Ronald Romm, Alan Thomas, Lisa Ford, Tamir Akta, Sergiu Carstea, Michael Massong, Zoltan Kiss, Charli Green oraz wielu innych. To własnie oni poprowadzą spotkania warsztatowe, na których podzielą się swoją wiedzą z młodszymi i mniej doświadczonymi adeptami gry na instrumentach dętych takich jak: trąbka, trąbka jazzowa, waltornia, puzon czy tuba-eufonium. W programie przewidziano także warsztaty dla zespołów kameralnych. Co najważniejsze, na wszystkie te formy doskonalenia własnych umiejętności i przeżycia niezapomnianej przygody z muzyką i niesamowitymi ludźmi, są jeszcze wciąż wolne miejsca. Zainteresowanych i chętnych, odsyłamy do strony internetowej organizatorów. Zapisy trwają!

Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym – jak tłumaczy Roman Gryń, profesor AM w Bydgoszczy i profesor zw. AM w Poznaniu i jeden z wykładowców Akademii– ponieważ niesie ze sobą wiele jubileuszy w świecie muzyki a uwieńczeniem będzie właśnie X edycja Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych. Dlatego korzystając z zaproszenia i zachęty organizatorów: „Świętujmy i muzykujmy razem!”

Więcej informacji, w tym również formularz zgłoszeniowy, znajduje się na oficjalnej stronie Brass Academy pod adresem http://brassacademy.eu/.

Więcej na temat: kalisz, Puzon, Trąbka, Tuba, waltornia

Polub nas na FacebookuZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?