Suwalska Orkiestra Kameralna

Suwalski Ośrodek Kultury – instytucja prowadząca Suwalską Orkiestrę Kameralną – zaprasza do współpracy muzyków grających na następujących instrumentach:

  • klarnet
  • waltornia
  • skrzypce
  • wiolonczela
  • kontrabas

Przesłuchania odbędą się 11 października 2013 r. w siedzibie Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Zgłoszenia wraz z życiorysem artystycznym można nadsyłać drogą mailową do dnia 8 października 2013 r. na adres sok@soksuwalki.eu

Prosimy o umieszczenie w dokumentacji poniższej informacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji w Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz.926 ze zm.”

Program przesłuchań:
1) klarnet
– utwór dowolny, prezentujący technikę i muzykalność
– P. Czajkowski – VI symfonia (fragmenty)
– G. Gershwin – Błękitna rapsodia – wstęp
– S. Prokofiev – Symfonia klasyczna (fragmenty)
2) waltornia
– utwór dowolny, prezentujący technikę i muzykalność
– M. Rimski – Korsakow – Schecherezada
– Beethoven – V Symfonia, fragmenty
– Czajkowski – V Symfonia, cz. II
3) wiolonczela
– utwór dowolny, prezentujący technikę i muzykalność
– L. van Beethoven – Coriolan (takty 52-74 oraz 102-151)
– J. Brahms – Symfonia 2 (cz. II, takty 1-17)
– P. Czajkowski – Romeo i Julia (lit.E – 20 taktów)
4) skrzypce
– utwór dowolny, prezentujący technikę i muzykalność
– W.A. Mozart – Symfonia 39. (fragm., partia II skrzypiec)
– C. Weber – Oberon (fragmenty)
– A. Vivaldi – Lato, cz. III (partia tutti)
5) kontrabas
– utwór dowolny, prezentujący technikę i muzykalność
– L. van Beethoven – Symfonia 5
– W. A. Mozart – Symfonia 39, cz. IV
– G. Verdi – Otello

Działalność Suwalskiej Orkiestry Kameralnej ma charakter projektowy. Koncerty odbywają się raz na 2 lub 3 tygodnie, próby trwają przez 3 dni. Możliwa jest więc współpraca z muzykami, którzy mają już inne miejsce pracy. Serdecznie zapraszamy!

SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA – HISTORIA I CELE

Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan.

Od sierpnia 2008 r. jej dyrektorem artystycznym jest Kazimierz Dąbrowski, utytułowany absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie.

Orkiestra może się poszczycić współpracą z takimi solistami jak: Kevin Kenner, Krzysztof Trzaskowski, Maciej Frąckiewicz, Magdalena Bojanowicz, Sylwester Sobola, Maria Machowska, Beata Wardak, Leszek Świdziński, Andrzej Olewiński, Rafał Grząka, Rafał Dudzik, Jakub Grabe – Zaremba, Jan Roszkowski, Adam Roszkowki, Magdalena Idzik, Sandra Kopijkowska, Robert Cieśla, Ryszard Cieśla, Joanna Krasuska – Motulewicz, Marlena Borowska, Justyna Samborska, Maciej Bogumił Nerkowski, Grzegorz Mackiewicz, Piotr Kopietz.

Orkiestra współpracowała również z Chórem WSAP w Białymstoku, Chórem Miasta Białegostoku, regularnie koncertuje z utytułowanym żeńskim chórem „Cantilena” z Suwałk prowadzonym przez dr Ignacego Ołowia.

Orkiestra występuje również w koncertach muzyki rozrywkowej (m. in. ze Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”).

Oprócz poszerzania oferty kulturalnej w mieście, do celów Suwalskiej Orkiestry Kameralnej należy promowanie zdolnych suwalczan, edukacja muzyczna dzieci i młodzieży w cyklu Poranków Muzycznych oraz promocja regionu Suwalszczyzny w Polsce i na świecie. Oprócz koncertów dla Suwalczan orkiestra koncertuje również w regionie (Białystok, Augustów, Olecko) oraz za granicą (na Litwie podczas koncertu dla Polonii). Do jednego z najważniejszych wydarzeń należał występ orkiestry w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz uczestnictwo w II prawykonaniu „Amor Vincit” Miłosza Bembinowa w 2012 r. w Suwałkach.

Dowiedz się więcej o Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej – KLIKNIJ!Zobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?