Skandynawski wieczór z Okko Kamu i Ole Edvardem Antonsenem

W piątek 16 lutego o godz. 19:30 (powtórzenie w sobotę, 17 lutego o godz. 18:00) warszawscy melomani będą mieli okazję spotkać się z artystami skandynawskimi.
Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej poprowadzi fiński dyrygent Okko Kamu, którego wielka kariera dyrygencka zaczęła się od zwycięstwa w pierwszej edycji Konkursu Dyrygenckiego im. Herberta von Karajana w 1969 roku, od tamtej pory współpracował z najlepszymi orkiestrami Skandynawii oraz takimi zespołami jak Wiedeńscy Filharmonicy, City of Birmingham Symphony Orchestra i innymi czołowymi orkiestrami europejskimi. Nagrał ponad 100 płyt, dwukrotnie otrzymywał nagrodę Diapason d’Or.
Solistą wieczoru będzie jeden z najlepszych trębaczy świata – Ole Edvard Antonsen. Występował z wieloma wybitnymi dyrygentami, jak Jiri Belohlavek, Kent Nagano, Philippe Herreweghe oraz orkiestrami Academy of St. Martin in the Fields, Australian Chamber Orchestra, BBC Symphony Orchestra, Filharmonicy Berlińscy i in. Ten norweski artysta Nagrał 60 płyt z muzyką różnych gatunków, współpracował także z artystami jazzowymi i rockowymi. Jego zainteresowanie muzyką współczesną zaowocowało ponad 50 dziełami jemu dedykowanymi. Jednym z nich jest Akbank Bunka szwedzkiego kompozytora Christiana Lindberga, którą wykona na koncertach w Filharmonii Narodowej. Nadto przedstawi swoją interpretację Koncertu Es-dur na trąbkę i orkiestrę Haydna. W programie znajdzie się również III Symfonia Sibeliusa i Dyl Sowizdrzał R. Straussa.
Na godzinę przed piątkowym koncertem zapraszamy na wykład ilustrowany muzyką z płyt, które wygłosi Małgorzata Zalewska z Polskiego Radia.

http://www.filharmonia.pl/

Więcej na temat: Ole Edvard Antonsen

Polub nas na FacebookuZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?