Sinfonia Iuventus

Dyrekcja Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowisko muzyka orkiestrowego: WALTORNIA, TRĄBKA, PUZON, TUBA Terminy przesłuchań: 9 maja 2016 – TRĄBKI, 11 maja 2016 – WALTORNIE, PUZONY, TUBY Miejsce przesłuchań: Technikum Kolejowe, Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56.

Każdy kandydat otrzyma potwierdzenie zgłoszenia.

Zapewniamy akompaniatora.

Osobom wybranym do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus oferujemy:

– umowę o pracę

– atrakcyjne wynagrodzenie

– pracę w młodym zespole pod kierunkiem wybitnych dyrygentów

– dalszą edukację artystyczną i zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze

Kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.sinfoniaiuventus.pl) wraz z

życiorysem artystycznym prosimy przesyłać na adres e-mail:

przesluchania@sinfoniaiuventus.pl w nieprzekraczalnym terminie do 3 maja

2016 r.

Prosimy o załączenie do dokumentacji poniższej informacji: „Wyrażam zgodę

na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji w Polskiej

Orkiestrze Sinfonia Iuventus, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o

ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz.926 ze zm.”

Kandydat, w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu,

zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową najpóźniej

na 2 dni przed terminem przesłuchania.

PROGRAM   PRZESŁUCHAŃ

 

I i III WALTORNIA 

Utwory obowiązkowe:

– W. A. Mozart – Koncert nr 2 Es-dur KV 417 (cz. I – ekspozycja)

lub

– W. A. Mozart – Koncert nr 4 Es-dur KV 495 (cz. I – ekspozycja)

oraz

– R. Strauss – Koncert nr 1 Es-dur op. 11 (cz. I do litery B, tj. do 64 taktu)

Literatura orkiestrowa (obowiązujące fragmenty w materiałach nutowych):

– L. van Beethoven – VI Symfonia F-dur op. 68

– L. van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 72

– F. Mendelssohn-Bartholdy – „Sen nocy letniej” op. 61

– J. Brahms – I Symfonia c-moll op. 68

– J. Brahms – II Symfonia D-dur op. 73

– J. Brahms – III Symfonia F-dur op. 90

– J. Brahms – IV Symfonia e-moll op. 98

– P. Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64

– R. Strauss – „Don Juan” op. 20

– R. Strauss – „Dyl Sowizdrzał” op. 28

– R. Strauss – „Życie bohatera” op. 40

– G. Mahler– V Symfonia cis-moll

PROGRAM   PRZESŁUCHAŃ

II i IV WALTORNIA

Utwory obowiązkowe:

– W. A. Mozart – Koncert nr 3 Es-dur 447 (cz. I – ekspozycja)

oraz

– H. Neuling – „Bagatela”

Literatura orkiestrowa (obowiązujące fragmenty w materiałach nutowych):

– J. Haydn – Symfonia nr 31 D-dur

– L. van Beethoven – III Symfonia Es-dur op. 55

– L. van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92

– L. van Beethoven – VIII Symfonia F-dur op. 93

– L. van Beethoven – IX Symfonia d-moll op. 125

– L. van Beethoven – Uwertura do opery „Fidelio” op. 72

– F. Mendelssohn-Bartholdy – III Symfonia a-moll op. 56

– J. Brahms – IV Symfonia e-moll op. 98

– Strauss – „Don Kichot” op. 35

– R. Strauss – „Życie bohatera” op. 40

– G. Mahler– I Symfonia D-dur

PROGRAM  PRZESŁUCHAŃ

TRĄBKA

Utwory obowiązkowe:

– J. Haydn – Koncert Es-dur (na trąbce B, cz. I – bez kadencji)

oraz

– A. Honegger – „Intrada” (na trąbce C lub B)

Literatura orkiestrowa (obowiązujące fragmenty w materiałach nutowych):

– M. Musorgski – „Obrazki z wystawy”

– N. Rimski-Korsakow – „Szeherezada” op.35

– G. Mahler – V Symfonia cis-moll

– M. Ravel – Koncert fortepianowy G-dur

– B. Bartok – Koncert na orkiestrę

– G. Gershwin – „Amerykanin w Paryżu”

– D. Szostakowicz – XI Symfonia g-moll op. 103

– J. Williams – „Summon The Heroes”

PROGRAM   PRZESŁUCHAŃ

PUZON  TENOROWY

Mile widziana umiejętność gry na puzonie altowym

Utwór obowiązkowy:

– F. Dawid – Concertino Es-dur (cz. I i II)

Utwór dodatkowy (nieobowiązkowy, puzon altowy – głosy w materiałach nutowych):

– G. Ch. Wagenseil – Concerto Es-dur (cz. I)

lub

– L. Mozart – Concertino D-dur (cz. I – fragment)

Literatura orkiestrowa (obowiązujące fragmenty w materiałach nutowych):

– W. A. Mozart – „Tuba mirum” z Requiem KV 626

– G. Rossini – Uwertura do opery „Sroka złodziejka”

– G. Rossini – Uwertura do opery „Wilhelm Tell”

– H. Berlioz – „Potępienie Fausta” op. 24

– R. Wagner – Uwertura do opery „Tannhäuser”

– R. Wagner – „Walkiria”

– I. Strawiński – Suita „Ognisty ptak”

– M. Ravel – „Bolero”

PROGRAM  PRZESŁUCHAŃ

PUZON  BASOWY

Utwór obowiązkowy:

– E. Sachse – Concertino F-dur

lub

– F. Dawid – Concertino B-dur (cz. I i II)

Literatura orkiestrowa (obowiązujące fragmenty w materiałach nutowych):

– J. Haydn – „Stworzenie świata”

– L. van Beethoven – IX Symfonia d-moll op. 125

– G. Rossini – Uwertura do opery „Sroka złodziejka”

– G. Rossini – Uwertura do opery „Wilhelm Tell”

– H. Berlioz – „Potępienie Fausta” op. 24

– R. Wagner – Uwertura do opery „Tannhäuser”

– R. Wagner – „Walkiria”

– R. Strauss – „Życie bohatera” op. 40

PROGRAM   PRZESŁUCHAŃ

TUBA

Utwory obowiązkowe:

– A. Liebiediew – Koncert a-moll

oraz

– utwór dowolny (do 5 min.)

Literatura orkiestrowa (obowiązujące fragmenty w materiałach nutowych):

– H. Berlioz – „Symfonia fantastyczna” op.14

– H. Berlioz –  „Potępienie Fausta” op. 24

– G. Verdi – Uwertura do opery „Nabucco”

– R. Wagner – „Walkiria”

– A. Bruckner – IV Symfonia Es-dur

– J. Brahms – II Symfonia D-dur op. 73







Zobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?