Nauka gry na trąbce

Nauka gry na trąbce

Artykuł w przygotowaniu, tymczasem zajrzyj na nasze forum.

Wkrótce znajdziesz tutaj ogólnopolską bazę nauczycieli. Jeśli jesteś pedagogiem, skorzystaj z tego formularza aby zapisać się do bazy nauczycieli gry na trąbce.

O instrumencie

Trąbka zbudowana jest z metalowej rury, zwiniętej na kształt prostokąta i zakończonej czarą głosową. Wyposażona jest w trzy wentyle, dzięki którym można wydobywać pełną skalę dźwięków. Wentyle to specjalne zawory, które włączają lub wyłączają w instrumencie dodatkowe rurki przedłużające słup powietrza. W orkiestrze są zwykle 2-4 trąbki. Instrument ten jest także powszechnie stosowany w orkiestrach dętych i w jazzie.   Historia trąbki jest bardzo stara, gdyż używano jej od wielu tysięcy lat. Najstarsze trąbki znajdujemy na rysunkach starożytnych Egipcjan, a dwie zostały nawet znalezione w grobowcu faraona Tutenchamona: jedna zrobiona ze srebra a druga z brązu. Pierwotnie trąbki używane były do celów wojskowych i wykorzystywane na przykład podczas bitew (razem z bębnami), grano na nich rozmaite sygnały i fanfary. Dopiero w XVII wieku weszły do muzyki artystycznej.
źródło

nauka gry na trąbce

nauka gry na trąbce


Zobacz także

Poradnik trębacza

Gra na trąbce podstawy

Poradnik trębacza

Nuty na trąbkę

Poradnik trębacza

Ćwiczenia na trąbkę

Poradnik trębacza

Literatura na trąbkę

Poradnik trębacza

Lekcje gry na trąbce

Poradnik trębacza

Antydocisk do trąbki
Więcej na temat: nauka gry na trąbce, Trąbka

Polub nas na Facebooku

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?