Nauka gry na puzonie

Puzon jest instrumentem uniwersalnym. Umiejętność gry na nim pozwoli ci na kontakt z różnymi stylami muzycznymi oraz umożliwi grę w różnych składach. Nauka gry na puzonie jest więc doskonałym pomysłem. W tym artykule przedstawiam materiały online; kursy video i artykuły które pomogą ci nauczyć się grać na puzonie.

Od czego zacząć?

Najpierw znaleźć nauczyciela czy może zacząć od zakupu puzonu? To jak  pytanie z cyklu „Co było pierwsze jajko czy kura?” Myślę, że znaleznienie nauczyciela jest kluczowe i to on może ci pomóc w wyborze instrumentu. Lekcja z nauczycielem może kosztować około 100 / 150 zł za godzinę i na pewno jest to najlepszy sposób na naukę. Jeśli chcesz jednak skorzystać z materiałów ogólnodostępnych w internecie możesz zaoszczędzić parę groszy i dowiesz się jak grać na puzonie korzystając z takich materiałów jak video lekcje przez Skype, kursy video i inne przewodniki. Znajdziesz również wiele informacji na temat zakupu instrumentu.

Nauka gry na puzonie

Istnieje wiele odmian tego instrumentu, na początek nauki odpowiednim instrumentem będzie z pewnością puzon tenorowy. Ten instrument wymaga mniejszej ilości powietrza w celu wydobycia dźwięku. We wcześniejszym artykule omówiłem opcja jakie mamy przy zakupie puzonu dla początkujących. Gdy masz już do dyspozycji instrument, powinieneś zdobyć jak najwięcej informacji o technice gry. Poniżej przedstawiam kilka podstawowych informacji, rozgrzewek i  pomysłów dla początkujących.

  1. Gra na ustniku: Weź sam ustnik i rozpocznij grę w średnim rejestrze. Podczas rozgrzewki na ustniku nie używasz języka.
  2. Długie dźwięki na puzonie: Skoncentruj się na jakości dźwięku, weź duży oddech i postaraj się być zrelaksowany.
  3. Przedęcia na puzonie: To zmiana dźwięków poprzez zwiększanie i zmniejszanie napięcia oraz prędkości powietrza bez użycia języka.
  4. Gamy: powinny być kluczowym elementem Twojego ćwiczenia na puzonie, zaleca się grać codziennie minimum 2-3 gamy.

Kurs gry na puzonie

W naszym portalu znajdziesz kurs przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają lub chcą zacząć przygodę z instrumentem.

Kurs gry na puzonie

Inne kursy gry na puzonie online

Zobacz także
Więcej na temat: jak grać na puzonie, nauka gry na puzonie, nauka gry na puzonie online, nauka gry na puzonie wentylowym, Puzon

Polub nas na Facebooku

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?