Nauka gry na puzonie

Puzon jest instrumentem uniwersalnym. Umiejętność gry na nim pozwoli ci na kontakt z różnymi stylami muzycznymi oraz umożliwi grę w różnych składach. Nauka gry na puzonie jest więc doskonałym pomysłem. W tym artykule przedstawiam materiały online; kursy video i artykuły które pomogą ci nauczyć się grać na puzonie.

Od czego zacząć?

Najpierw znaleźć nauczyciela czy może zacząć od zakupu puzonu? To jak  pytanie z cyklu „Co było pierwsze jajko czy kura?” Myślę, że znaleznienie nauczyciela jest kluczowe i to on może ci pomóc w wyborze instrumentu. Lekcja z nauczycielem może kosztować około 100 / 150 zł za godzinę i na pewno jest to najlepszy sposób na naukę. Jeśli chcesz jednak skorzystać z materiałów ogólnodostępnych w internecie możesz zaoszczędzić parę groszy i dowiesz się jak grać na puzonie korzystając z takich materiałów jak video lekcje przez Skype, kursy video i inne przewodniki. Znajdziesz również wiele informacji na temat zakupu instrumentu.

Nauka gry na puzonie

Istnieje wiele odmian tego instrumentu, na początek nauki odpowiednim instrumentem będzie z pewnością puzon tenorowy. Ten instrument wymaga mniejszej ilości powietrza w celu wydobycia dźwięku. We wcześniejszym artykule omówiłem opcja jakie mamy przy zakupie puzonu dla początkujących. Gdy masz już do dyspozycji instrument, powinieneś zdobyć jak najwięcej informacji o technice gry. Poniżej przedstawiam kilka podstawowych informacji, rozgrzewek i  pomysłów dla początkujących.

  1. Gra na ustniku: Weź sam ustnik i rozpocznij grę w średnim rejestrze. Podczas rozgrzewki na ustniku nie używasz języka.
  2. Długie dźwięki na puzonie: Skoncentruj się na jakości dźwięku, weź duży oddech i postaraj się być zrelaksowany.
  3. Przedęcia na puzonie: To zmiana dźwięków poprzez zwiększanie i zmniejszanie napięcia oraz prędkości powietrza bez użycia języka.
  4. Gamy: powinny być kluczowym elementem Twojego ćwiczenia na puzonie, zaleca się grać codziennie minimum 2-3 gamy.

Kurs gry na puzonie

W naszym portalu znajdziesz kurs przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają lub chcą zacząć przygodę z instrumentem.

Kurs gry na puzonie

Inne kursy gry na puzonie online

Zobacz także

Poradnik puzonisty

Literatura na puzon

Poradnik puzonisty

Ćwiczenia na puzon

Poradnik puzonisty

Kurs gry na puzonie

Poradnik puzonisty

Nuty na puzon
Więcej na temat: jak grać na puzonie, nauka gry na puzonie, nauka gry na puzonie online, nauka gry na puzonie wentylowym, Puzon

Polub nas na Facebooku

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?