Jaki ustnik do trąbki wybrać?

ustnik do trąbki jaki wybrac

Wielu muzyków grających na instrumentach dętych balszanych zwraca dużą uwagę na dobór ustnika w miarę rozwoju swoich umiejętności. Znalezienie odpowiedniego ustnika powinno być jednym z ważniejszych kroków w Twojej edukacji. Niestety często zdarza się, że znalezienie odpowiedniego ustnika jest trudniejsze niż znalezienie odpowiedniego instrumentu.

Nie jest dobrym pomysłem wybór ustnika tylko dlatego, że Twój kolega lub nauczyciel gra na takim. Sam musisz dokonać wyboru, bo nikt inny poza Tobą nie wie jakie jest Twoje subiektywne odczucie z danym ustnikiem. Próbowanie różnych ustników jest rozwijającym doświadczeniem. Może pomóc ci zrozumieć na którym z ustników brzmisz najlepiej. Oto opis popularnych ustników, być może znasz już niektóre z nich:

Standardowy ustnik 7C  Taki ustnik pewnie dostałeś ze swoją trąbką.

Yamaha 14B4 – to świetny ustnik do codziennego użytku z którego będziesz korzystać przez większą część gry. Ma ładny dźwięk, płaski rant (rozmiar 4) i średni kielich (rozmiar ‘B’) co pozwoli na elastyczność między oktawami bez utraty jakości dźwięku w dolnym rejestrze. To może być Twój docelowy ustnik, lub dobry początek do odkrywania kolejnych…

 

Standardowy ustnik 3C Uniwersalny ustnik, ma ostrzejszy rant niż 14B4 i trochę większy kielich niż 7C. Jeśli wracasz do gry po dłuższej przerwie to może być lepszym wyborem niż 7C.

 

Zobacz także

Poradnik trębacza

Lekcje gry na trąbce

Poradnik trębacza

Antydocisk do trąbki

Poradnik trębacza

Rozgrywanie
Więcej na temat: ustnik do trąbki, wybór ustnika

Polub nas na Facebooku

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?