Ćwiczenia na trąbkę

nuty na trabke

Jeśli masz ograniczony czas, lepiej ćwiczyć po trochu każdego dnia niż raz w tygodniu przez cały dzień. Twoje ćwiczenie będzie bardziej efektywne, jeśli stworzysz sobie prosty system ćwiczenia, an który złożą się na przykład poniższe ćwiczenia.

Większość tych ćwiczeń napisane jest w średnim rejestrze, ale jeśli czujesz że twoje usta lub mięśnie twarzy są zmęczone, pamiętaj aby odpocząć. Nie dociskaj ustnika zbyt mocno do ust i nie graj siłowo. Jeśli te ćwiczenia są zbyt proste i chciałbyś coś bardziej wymagającego, napisz własne ćwiczenia na ich podstawie, dopasowując je do swojego aktualnego poziomu.

Zanotujesz korzyści jeśli będziesz wykonywać te ćwiczenia ze skupieniem. Zawsze używaj metronomu (jeśli jeszcze go nie masz, już czas by go kupić), pomoże on utrzymać ci właściwe tempo (z powodu wolnego tempa w większości ćwiczeń, łatwo jest spieszyć) i nauczy cię nawyku słuchani podczas gry, co z początku może wydawać się trudne. Każda sekcja zaczyna się od łatwych ćwiczeń by z czasem przechodzić do ćwiczeń bardziej zaawansowanych.

Rozgrywanie

  1. Ćwiczenia rozgrywające zanim rozpoczniesz codzienną pracę
  2. Ćwiczenia rozluźniające po dniu pełnym grania

Technika

  1. Elastyczność (już wkrótce)
  2. Język (już wkrótce)
  3. Palcowanie  (już wkrótce)
  4. Kondycja  (już wkrótce)
  5. Bending  (już wkrótce)
  6. Interwały  (już wkrótce)
Zobacz także

Poradnik trębacza

Gra na trąbce jak zacząć

Poradnik trębacza

Nauka gry na trąbce

Poradnik trębacza

Antydocisk do trąbki

Poradnik trębacza

Gra na trąbce podstawy

Poradnik trębacza

Tabela ustników do trąbki
Więcej na temat: Bending, ćwiczenia, Ćwiczenia na trąbkę, Elastyczność, Interwały, Język, Kondycja, palcowanie, rozgrywanie, Trąbka, ustnik

Polub nas na Facebooku

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?