Oficjalny apel ZASP

W dniu 21. 06. 2010 r. o godz. 13.00 w siedzibie ZASP w Alejach Ujazdowskich 45 odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone projektom zmian w Ustawie dotyczącej organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej.

Wokół tego projektu narosło wiele nieporozumień i emocji. Na mocy porozumienia trójstronnego z Unią Polskich Teatrów i Stowarzyszeniem Dyrektorów Teatrów poprzednie władze ZASP podpisały zgodę na tekst projektu. Na 50. Walnym Zjeździe ZASP, w dn. 02. 04. 2010 r., delegaci odnieśli się negatywnie do tego faktu, inicjując w całym kraju akcję podpisów pod Apelem w sprawie wstrzymania projektu.

Wiadomo powszechnie, że zmiany będą drastycznie rzutować na sytuację artystów wykonawców, ale ze względu na prawniczy charakter, trudno wymagać osobistego zaangażowania od każdego twórcy, którego ten tekst dotyczy. Tak naprawdę to tylko siedem stron z proponowanego Projektu, który z każdym dniem jest bliższy realizacji. Istnieje poważna obawa, że dalsze prace nad fragmentem Nas dotyczącym, odbywać się będą przy udziale tych, którzy nie mają choćby powierzchownej wiedzy na temat specyfiki pracy artystycznej – szczególnie w warunkach zespołowych.

Więcej na temat: zasp

Polub nas na FacebookuZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?