Nowa publikacja: Gamy i pasaże dla najmłodszych trębaczy i nie tylko

Publikacja jest przeznaczona dla trębaczy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z instrumentem oraz tych na wczesnym etapie nauki gry, ale nie tylko… Zawiera obszerny zestaw ćwiczeń opartych na gamach durowych i molowych, dobranych tak, aby młodym muzykom ułatwić pracę nad nimi – podpowiedzieć co i jak należy ćwiczyć, pomóc właściwie zorganizować samodzielną pracę, a tym samym od początku rozwijać nawyk prawidłowego ćwiczenia przebiegów gamowych. Gamy i pasaże umieszczone w zbiorze, grane systematycznie i zgodnie ze wskazówkami autora, pozwolą udoskonalić warsztat gry początkujących trębaczy, zdecydowanie poprawić kondycję, a także wypracować własny sposób pracy, oparty na indywidualnych predyspozycjach i upodobaniach.
Książka może również stać się nieocenioną pomocą dla nauczycieli gry na trąbce, ponieważ stanowi swego rodzaju kompendium najbardziej podstawowych i niezbędnych ćwiczeń, warunkujących bardziej zaawansowaną pracę nad utworami muzycznymi.

O autorze: Krzysztof Laksa jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył w roku 2007, otrzymując tytuł magistra sztuki. Jest praktykującym muzykiem – pierwszym trębaczem w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny oraz pedagogiem – nauczycielem gry na trąbce w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie.

Zobacz fragment (pdf)Zobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?