Muzyka płynie z Dąbrowy Górniczej

Co roku do Dąbrowy Górniczej przyjeżdżają młodzi muzycy, z Polski i zagranicy, by rywalizować w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka, znakomitego kompozytora urodzonego w tym mieście.  Piąta już edycja rozpocznie się 5 września, o godz. 19.00, koncertem inauguracyjnym w Bazylice Najświętszej Marii Panny Anielskiej. Z powodu remontu Pałacu Kultury Zagłębia w tym roku tylko inauguracja i finał odbędą się w Dąbrowie Górniczej.

– Dobrze się jednak stało, że PKZ jest remontowany. Ojcowie Miasta dostrzegli potrzebę remontu obiektu, który służy wielu różnym imprezom o charakterze kulturalnym i rozrywkowym ? tłumaczy prof. Zygmunt Tlatlik, dyrektor artystyczny konkursu. –  Z drugiej strony okazało się, że w tak dużym mieście nie było sali alternatywnej.  To jednak też ma ulec zmianie. Szkoła muzyczna im. Michała Spisaka zmienia swoją siedzibę, na obiekt w którym młodzi muzycy w dobrych warunkach będą mogli się rozwijać. W planach jest też wybudowanie sali koncertowej.

Konkursowe przesłuchania, w dniach od 6 do 10 września (I i II etap) oraz 12 i 13 wrześnie (III etap) przeniesiono więc do katowickiej Akademii Muzycznej, która obok Gminy Dąbrowa Górnicza i Pałacu Kultury Zagłębia, jest współorganizatorem zmagań.

Rywalizować będą młodzi ludzie, grający na: trąbce, puzonie i rogu. Na zwycięzcę w każdej kategorii czeka statuetka oraz 12 tysięcy złotych. Oceniać będzie międzynarodowe jury pod przewodnictwem wybitnego trębacza, prof. Stanisława Dziewiora.

Więcej na temat: dąbrowa górnicza, konkurs

Polub nas na FacebookuZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?