Krakowscy hejnaliści mają nowe trąbki

W poniedziałek (12.08) krakowscy hejnaliści otrzymali dwie nowe trąbki niemieckiej firmy „B&S”. Ufundował je Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.  Wybrali je sami hejnaliści w jednym z krakowskich sklepów muzycznych. Koszt nowych trąbek to nieco ponad 12 000 złotych.

Jak przyznają sami hejnaliści, stare trąbki były już bardzo wysłużone. Tłoki często się zacinały przez co niejednokrotnie wypływały z nich fałszywe dźwięki. Co więcej, remont generalny dawał tylko chwilowy skutek. Zatem nowe trąbki jak najbardziej się należały.

Stary, blisko 17-letni sprzęt hejnaliści oddali Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. A ten przekaże je na przyszłoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Podczas uroczystości przekazania trąbek, honorowy hejnalista Leszek Mazan przypomniał, że hejnał mariacki jest melodią węgierską. Przybył do naszego kraju wraz z węgierskim winem. Natomiast grany jest przez polskiego hejnalistę, na niemieckiej trąbce. Niech to będzie symbolem europejskiej integracji- powiedział Leszek Mazan.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WVQbxXvyG7A[/youtube]

Więcej na temat: hejnał, kraków, Trąbka

Polub nas na FacebookuZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?