Koncerty Canadian Brass w Polsce

canadian brass

Po niedawnej wizycie niemieckiego zespołu German Brass na Gorczycki Festiwal, już za parę tygodni w styczniu 2016 roku nasz kraj odwiedzi kolejny czołowy zespół instrumentów blaszanych Canadian Brass. Wystąpi on z dwoma koncertami w Krakowie (16.01) i Katowicach (17.01) wraz z Chørm Katedralnym PUELLAE ORANTES.

Będą to koncerty zjawiskowe i bardzo żywiołowe. W pierwszej części unikatowych koncertów wystąpi kwintet ze zróżnicowanym repertuarem począwszy od muzyki klasycznej, poprzez żartobliwe aranżacje znanych dzieł scenicznych, po standardy jazzowe i muzykę rozrywkową. Zespół „Canadian Brass” wykona m.in. Lot trzmiela Nikołaja Rimskiego-Korsakowa, Toccatę i fugę d-moll Jana Sebastiana Bacha, Wiosnę z Czterech pór roku Antonio Vivaldiego.

W drugiej części wystąpią oba zespoły z repertuarem specjalnie na tę okoliczność zaaranżowanym przez warszawskiego kompozytora Łukasza Farcinkiewicza, m.in. będą Państwo mogli usłyszeć wiązankę polskich kolęd i pastorałek, nastrojowe aranżacje takich przebojów jak White Christmas czy Christmas time. Oba zespoły przygotowały również wyjątkowe niespodzianki muzyczne na bis.

Więcej o koncercie w Krakowie
Więcej o koncercie w Katowicach

Więcej na temat: Canadian Brass, koncert, Puzon, Trąbka, Tuba, waltornia

Polub nas na FacebookuZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?