Kalendarz

Sie
20
pon
X Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych
Sie 20 – Sie 24 całodniowy

X Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych w roku 2018 odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu. Każdego roku odbywa się ona w miesiącu sierpniu. Akademia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników i pedagogów.

Celem organizacji Akademii jest umożliwienie utalentowanej młodzieży  kontaktu z szerokim gronem solistów i pedagogów z Polski i zza granicy. Młodzież szkolna ma możliwość wzbogacenia i rozwinięcia swoich umiejętności praktycznych w grze na instrumentach.

Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych  pomyślana została przede wszystkim jako tygodniowy cykl zajęć warsztatowych dla wszystkich klas instrumentów dętych blaszanych ( trąbka, waltornia, puzon, eufonium, tuba). Każdego dnia prowadzone są zajęcia indywidualne z czynnymi uczestnikami przez wybitnych pedagogów polskich i zagranicznych. Oprócz zajęć indywidualnych prowadzone są również zajęcia gry zespołowej. Wykładowcy kładą szczególnie duży nacisk na kameralistykę i sposoby pracy w zespołach instrumentalnych.

W ramach Letniej Akademii odbywają się spotkania pedagogów i wykłady służące wymianie doświadczeń i wzbogacaniu metod pracy z uczniami, panele dyskusyjne dla wszystkich uczestników Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych. Dodatkowo podczas Akademii można obejrzeć wystawy instrumentów dętych blaszanych z możliwością ich wypróbowania.

Każdy z uczestników Akademii oprócz udziału w zajęciach warsztatowych ma także możliwość wysłuchania ciekawych wykładów dotyczących sposobów ćwiczenia jak i najnowszych technik gry na instrumentach dętych blaszanych. Akademia daje uczestnikom również okazję do zaprezentowania swoich umiejętności szerokiej publiczności podczas koncertów na terenie miasta Kalisza.

Sie
26
nie
Corno Brass Festival – II edycja
Sie 26 – Wrz 2 całodniowy

CORNO – Brass Music Festival to połączenie warsztatów, koncertów kameralnych i symfonicznych, wykładów, wystawy instrumentów, zajęć indywidualnych i grupowych, zajęć dla profesjonalistów i pasjonatów, wydarzeń otwartych dla szerokiej publiczności w kilku lokalizacjach Zielonej Góry. Festiwal ma skupiać wokół siebie doskonałych, światowej sławy muzyków, szeroką publiczność, ale także rozbudzać sympatię i przywiązanie do pięknego miasta Zielona Góra. Podczas pierwszej edycji gościliśmy artystów, wykładowców i kursantów z 10 krajów, 3 kontynentów m.in. z: Polski, Niemiec, Austrii, Francji, USA, Japonii, Korei Południowej czy Tajlandii.

Podczas II edycji CORNO – Brass Music Festival będziemy gościć 24 wspaniałych artystów i ponad 70 uczestników międzynarodowych warsztatów muzycznych. Soliści, kameraliści, muzycy orkiestrowi, pedagodzy i profesorowie wyższych uczelni przybędą do nas z najważniejszych ośrodków kulturalnych Polski, Europy i świata. Odbędzie się 7 koncertów głównych, wykłady, treningi mentalne i zdrowotne oraz międzynarodowa wystawa instrumentów blaszanych.

Szczegóły dotyczące poszczególnych dni festiwalowych wkrótce na http://corno.pl/program-2/, a już teraz zapraszamy na spędzenie końcówki wakacji razem z nami i naszymi gośćmi w Zielonej Górze.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account