Gabor Boldoczki w Polsce

Węgierski wirtuoz trąbki Gabor Boldoczki wystąpi 26 maja w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej. W programie między innymi Concertino na trąbkę i orkiestrę G-dur Gaetano Donizettiego oraz Koncert na trąbkę i orkiestrę Aleksander Arutuniana.

 

W przededniu koncertu w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego, mistrz poprowadzi warsztaty, których współorganizatorem i patronem medialnym jest portal brasserwis.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Informacje o kursie mistrzowskim.

Koncert zostanie powtórzony w Łodzi i Gdańsku – info

AKTUALIZACJA:

Również w Łodzi i Gdańsku przewidziane są spotkania artysty ze studentami:

 31 Maja, godz 14:00 – 16:30 – AM Łódź – Informacji o kursie udziela:  Sławomir Cichor:  509 164 787 

2 Czerwca,  godz 14:00 – 16:30 – AM Gdańsk 

 

Gabor Boldoczki zyskał już miano jednego z najwybitniejszych trębaczy świata, a nawet następcy króla trąbki  Maurice`a André. Krytycy cenią u niego połączenie akrobatycznego wprost palcowania i techniki z iście węgierską ekspresją oraz muzyczną osobowością. Miał 14 lat, gdy wygrał międzynarodowy konkurs trębaczy na Węgrzech , a 21, gdy sięgnął po pierwszą nagrodę w Konkursie ARD w Monachium oraz Grand Prix de la Ville de Paris w trzeciej edycji najbardziej prestiżowego międzynarodowego konkursu trębaczy – Concours de Trompette Maurice André. Potem posypały się kolejne nagrody w konkursach i za nagrane płyty. Dziś artysta występuje w najsłynniejszych salach koncertowych – m.in. Musikverein w Wiedniu, Concertgebouw w Amsterdamie, Filharmonii Berlińskiej z najlepszymi dyrygentami i orkiestrami świata.  Informacje o koncercie.

Dokument o Gaborze Boldoczki zrealizowany przez EuroArts

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pwTVr_s2xYc[/youtube]

Więcej na temat: Gabor, gabor boldoczki, Trąbka

Polub nas na FacebookuZobacz także

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?