vafer

Forum Replies Created

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 9 total)
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: XX Ogólnopolski Festiwal Orkiestr OSP #13266
  vafer
  Członek

  Tysia, jeżeli masz więcej niż 13, to tym bardziej powinnas sie zastanowić nad tym co piszesz. Ale nie chodzi tu przecież o licytowanie się na lata tylko na uchwycenie tego co w muzyce najwazniejsze – radości ze słuchania, jej wykonywania, współtworzenia etc.
  Jeżeli Ty wyliczasz uchybienia innej orkiestrze w postaci nieodpowiednich mundurów czy grania na samych ustnikach to z pewnością nie pojechałas do Krynicy dla muzyki i dobrej zabawy a raczej dla walki i chorej rywalizacji.
  Jeżeli nawet z jakichś powodów werdykt jury jest krzywdzący to i tak prawdziwy muzyk nie będzie z takiego powodu wytaczał długich dział tylko świadom swojej wartości muzycznej będzie dalej starał się o doskonalenie swojego kusznsztu ku uciesze swojej i innych słuchaczy, będąc ponad te wszystkie miejsca, punkty, oceny, werdykty, puchary, nagrody…
  Pozdrawiam

  W odpowiedzi na: XX Ogólnopolski Festiwal Orkiestr OSP #13260
  vafer
  Członek

  Zawsze niestety znajdą się malkontenci, którym nic nie odpowiada. Odkąd pamiętam, na przeglądach ogólnopolskich wiele orkiestr nie występowało w umundurowaniu typowo strażackim, Chocznia, Słupca, kiedyś Grodzisk Mazowiecki, można tak wymieniać długo.
  Należy dodać, że moim zdaniem Nadarzyn ma najładniejsze umundurowanie w kraju. Ta orkiestra i gra zawodowo i tak też wygląda.
  Nie słuchalem Pisarzowic (jak ktoś ma nagranie niech wrzuci na tubę), Nadarzyna natomiast tak. Wystarczy rzucić okiem, by zobaczyć, że gra tam dużo młodzieży a nie samo wojsko jak niektórzy mówią wprost.
  Bardzo nielubię gderliwości którą przejawia np. tysia13. Jeżeli masz dziewczyno 13 lat (jak mniemam po nicku), to jest to juz wystarczający wiek by zrozumieć, iż nie warto we wszystkim węszyć podstępu i oszustwa. Zanim wypowiesz opinię na jakiś temat, zastanów się czy masz ku temu 100% argumentację opartą na faktach.
  Szkoda, ze młodzi ludzie kontynuują niechlubną polską tradycję krytykowania wszystkiego i wszystkich.
  Życzę wszystkim odrobiny pokory i dobrej woli w odkrywaniu radości z muzyki.
  Pozdrawiam.

  W odpowiedzi na: XX Ogólnopolski Festiwal Orkiestr OSP #13215
  vafer
  Członek

  W 100% zgadzam się z kolegą Mcndz. Jestem spod stolicy i co nieco znam orkiestrę z nadarzyna choć nigdy tam nie grałem ale mam paru znajomych z tej kapeli. Można tylko pogratulować dyrygentowi i całej orkiestrze za ciężką pracę i mądrą politykę. Owszem, orkiestrę wspomagają wojskowi (jest ich chyba 6ciu, naprawdę!) ale tylko Ci, którzy są w jej składzie niemal od zarania. Kapitał tej orkiestry to własnie mnóstwo pracy i ćwiczeń wykonywanych od paru lat. Większość orkiestr posiłkuje się zawodowcami przy okazji konkursów, płacą pieniądze i orkiestra gra ładnie przez jeden job. Nadarzyn postawił na naukę i ciężką pracę pod okiem fachowców i ten paroletni kapitał przynosi skutek obecnie.
  Gdyby ze wszystkich orkiestr w Krynicy odstawić muzyków po szkole, jestem pewien, że Nadarzyn wygrałby jeszcze większą różnicą poziomu.
  Zazdrość na bok!
  pzdr.

  W odpowiedzi na: Orkiestra Dęta OSP Lubartów #7858
  vafer
  Członek

  A czy byłbyś uprzejmy podać zestawienie wyników? Będę wdzięczny.
  Pozdrawiam

  W odpowiedzi na: Orkiestra Dęta OSP Lubartów #7852
  vafer
  Członek

  A byłem ale przyznam szczerze, że nie udało mi się usłyszeć, więc nie wiem czemu ?? Ktoś w ogóle zna wyniki tego przeglądu ?? Denerwuje mnie to oficjalne nieprzyznawanie miejsc 🙁
  Pozdrawaim

  vafer
  Członek

  Czy będą gdzieś dostępne nagrania z tego koncertu??? Bardzo chciałbym posłuchać Mykanowa, Wilamowic i innych… Może ktoś nagrywał i rzuci na youtube lub wrzutę…
  POzdrawiam

  W odpowiedzi na: Co sądzicie o tym nagraniu? #8556
  vafer
  Członek

  Jak się upierał wcześniej PUSEK Orkiestra z Wilamowic to 100% amatorzy. Zgadzam się w 100%, koncert w Mielcu był tego dobitnym przykładem ->
  http://www.orkiestra-wilamowice.webpark.pl/koncert.html
  Chyba sam Jacob de Haan mocno by się zdziwił… 🙂
  Tak czy owak, miło posłuchać.

  W odpowiedzi na: Co sądzicie o tym nagraniu? #8543
  vafer
  Członek

  Zgadzam się, tamte regiony mają najsilniejsze tradycje związane z orkiestrami dętymi. Ale faktem jest też, że większość orkiestr dętych ma mówiąc ogólnie ok. setki i to nie jest fenomenem. Mnie najbardziej bawi to, że jest wiele orkiestr, które są przez lata na średnim poziomie i nagle z sezonu na sezon robią się okrutnie profesjonalne, trwa to przez trzy, cztery lata a potem orkiestra ginie… Nagła demotywacja muzyków czy koniec funduszy… ? Orkiestra ze Starej Wsi jest od dawna dobrze znana o wiele bardziej od Wilamowic. Zaplecze muzyczne tej orkiestry a raczej jej dyrygenta Pana Ś. tez jest dobrze znane wojskowemu towarzystwu muzyków. Tradycje tradycjami ale będę się upieral, że poziom tych orkiestr na przeglądach nie jest wyłącznie wynikiem tradycji ale również kooperacji, o pewnych faktach poprostu wiem…, ale jak pisałem we wcześniejszym poscie, nie mam nic przeciwko.
  Tradycja w tamtych regionach to poprostu dobra zabawa, miłe towarzystwo w orkiestrach i chęć do grania. I to cenią i zazdroszczą inne orkiestry…
  Pozdrawiam

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 9 total)

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?