Tomaso

Forum Replies Created

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 76 total)
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: Skala #13958
  Tomaso
  Członek

  Ja znam ten patent i od lat go stosuję.
  Chcesz wiedzieć jaki to patent? Wyślij smsa na nr…
  Żartuję – już Ci mówię.
  Otóż musisz mocno ścisnąć du… – jeśli sam nie dasz rady – pomocny będzie korek, najlepiej taki do szampana – plastikowy, trudniej wypada; słyszałem, że Ci, co najwyżej grają, używają nawet dwóch albo trzech równocześnie!

  A tak na poważnie: zazwyczaj na każdym zadęciu jest się w stanie docisnąć do e3, czasem wyjdzie f3… Ale jeśli masz problemy z zagraniem wyższych dźwięków (pomimo prób) pomyślałbym na Twoim miejscu o popracowaniu nad zadęciem (rozluźnienie, względnie małe dostosowania). Prawda jest taka, że jeśli góra nie chce odpalać, w większości wypadków świadczy to o niepoprawnym zadęciu…

  W odpowiedzi na: Gdzie jest sznurek… #13854
  Tomaso
  Członek

  Zależy jak ćwiczysz te długie dźwięki 🙂 Jeśli grasz np. 3 razy dźwięk c2 po 20 sek w 3 dynamikach to moim skromnym zdaniem jest to strata czasu… przy okazji mocno męczysz wargi (efekt krótkoterminowy) i elastyczność mięśni Ci siada (w długim okresie).

  Ale grając „długie dźwięki” w rozumieniu szkoły Stampa masz w sumie 3 korzyści: rozwijasz wytrzymałość mięśni, ich elastyczność i przy okazji rozwijasz słuch (uczysz się wsłuchiwać w swoje brzmienie i uczysz się jak je zmieniać w zależności od potrzeb).

  Granie „zwykłych” długich dźwięków praktykowałem na początku nauki i z perspektywy czasu stwierdzam, że nauczyły mnie jedynie niepotrzebnego zaciskania się i pozbawiły elastyczności. Nie wspominając o czasie, który mogłem wykorzystać 3 razy efektywniej. Polecam przemyśleć temat… Ja żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej.

  Pozdrawiam

  W odpowiedzi na: Orkiestra z Gdańska #7948
  Tomaso
  Członek

  Grają fajnie… gdyby jeszcze jakąś musztrę zrobili to byłoby jeszcze fajniej 😉

  W odpowiedzi na: Coś na usta #7135
  Tomaso
  Członek

  ja proszę 1 sztukę 🙂

  W odpowiedzi na: Mój projekt – już prawie na finiszu !!!! #7102
  Tomaso
  Członek

  wygląda całkiem fajnie, tylko czy taki 5 bok będzie wygodnie leżał pod palcami ? 🙂

  W odpowiedzi na: Problem z graniem #4397
  Tomaso
  Członek

  A co kapelmistrz po dyrygenturze konserwatorium w Krakowie może poradzić na problem z zadeciem trębacza 🙁 ?

  Tomaso
  Członek

  musi mieć gość niesamowite umiejętności, żeby zagrać w takim stresie… a na marginesie: też gram na ustniku Schilke… ale na tym koniec podobieństw 😀

  W odpowiedzi na: yamaha tłoczki #5979
  Tomaso
  Członek

  Z tego, co zauważyłem to w Yamahach bardzo często tłoki się zacinają a w zdecydowanej większości chodzą po prostu ślamazarnie… i nie jest to związane z ich złą konserwacją.
  Nie wyobrażam sobie jak można zagrać na takich tłokach coś szybszego… Oczywiście są wyjątki, ale moim zdaniem potwierdzają regułę.

  a co do Conna, to grałem na modelu podstawowym i tłoczki chodziły świetnie. Do czasu… Pewnego dnia 1. i 3. zaczął się po prostu przycinać. Dałem ją do naprawy a potem to już się z tą trąbą cuda podziały… Ale myślę, że to była wina jakiegoś zabrudzenia, lub uderzenia, a nie samych tłoczków.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 76 total)

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?