Zarysowania na lakierze

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #14009
  mkrol
  Członek

  Ja jako trębacz tez mam podobny problem. Nie wiem tez jak pozbyć się czarnych odbarwień na lakierze…

  #14011
  sindbad
  Członek

  Te zarysowania przecież nie są aż tak ważne.
  Nie są w końcu widoczne zdaleka.
  No chyba że trąbka jest bardzo zniszczona, ale w końcu ona ma dobrze grać a nie musi jakoś super wyglądać.
  A co do tej śniedzi to są jakieś specjalne preparaty (kupując trąbkę gość mi pokazywał) tyle że niepamiętam jak się nazywał (ale nie był przeznaczony specjalnie do trąbek tylko jakiś do polerowania części metalowych silnika ale się nadawał do wszystkiego).

  #14014
  Gajowy
  Członek

  Witam.
  też próbowałem ten problem pokonac. Do odświeżania miejsc bez lakieru doskonala jest pasta polerska(lekkoscierna) – Tempo do dostania na każdej stacji benzynowej, niestety dziala tylko jakis czas a potem to miejsce nadal ciemnieje..(utlenia się) Co do lakierowania to najlepiej spolerowac tą wlasnie pastą i odtluścic rozpuszczalnikiem np. nitro albo acetonem i nalozyc lakier dwuskladnikowy (bezbarwny- taki jak na samochodach. ) lakiery w sprayu niestety sa b. miękkie i nie maja takiej przezroczystosci. Lakier dwuskladnikowy mozna potem polerowac w/w pastą- wychodzi jak oryginal. Pozdrawiam.
  Gajowy.

  #14013
  jarenty
  Członek

  Panowie! zarysowania… odpryski…w takiej sytuacji mowi sie trudno! lakier… itp rzeczy… nakladanie. Instrument straci swoje pierwotne brzmienie! lakier jak do samochodow…=przesada 😮

  #14007
  puzon_wawa
  Participant

  W kilku miejscach w skutek normalnego użytkowania instrumentu pojawiały się różnej wielkości zadrapania na lakierze. Czy istnieje jakiś sposób by to spolerować nie nieszcząc lakieru…
  Są to raczej kosmetyczne zadrapania ale nie wygląda to zbyt estetycznie…

  Dziękuje za radę…

  #14010
  RDKSerwis
  Członek

  Witam!
  Na uszkodzenia mechaniczne lakieru( zarysowania, zadrapania,ubytki)jedynym sposobem jest usunięcie uszkodzonego lakieru w tych miejscach i nałożenie nowego renowacyjnego.Chciałbym zaznaczyc,że nie zawsze to jest możliwe.Trudno dopasowac lakier renowacyjny do lakieru orginalnego,pozatym lakier renowacyjny jest natryskiwany sprayem i nie tak trwały jak orginalny.Pozostaje lakierowanie ,lub srebrzenie całego instrumentu.
  Pozdrawiam R.Kowalczyk

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Forum ‘Zapytaj fachowca’ jest zamknięte dla nowych tematów i odpowiedzi.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?