yamaha 1335

Viewing 8 posts - 17 through 24 (of 33 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #4929
    Anonim
    Gość

    Kup sobie 2335. Ja porównywałem z „jedynką” i ma faktycznie lepsze brzmienie, oraz jakość wykonania. No i z tłokami nie ma problemów, bo w 1335 są o wiele wolniejsze… Szczerze polecam 2335, ale jak już to z monelowymi tłokami, oraz srebrna, bo z mojej odpryskuje lakier :/ Oczywiście na sam koniec pozostaje kwestia ceny, która wg mnie jest o wiele za wysoka, mimo wszystkich plusów tego instrumentu.
    Ale to jest tylko moje skoromne zdanie…:)
    Rafał

    #4930
    Adam
    Participant

    Co do ceny proponuje kontakt ze sklepem „Gama” w Gdansku. Ten sklep sprowadza instrumenty Yamachy bez polskiego pośrednika. Instrumenty sa duzo tansze niz w innych sklepach… http://www.gama.gda.pl/
    Najlepiej sie z nimi skontaktowac i zapytac o cene …

    Pozdrawiam
    Adam 🙂

    #4931
    Anonim
    Gość

    Jesli chodzi o brzmienie i intonację to nie jest najgorzej, ale ten instrument wymaga porządnego rozegrania. Porównywałem swoją 1335 z nową i różnica jest rzeczywiście ogromna. Pamiętajmy, że to my tworzymy dźwięk, a nie ten kawałek blachy. Sądzę, że podpórka na pierwszym nie jest potrzebna jeśli dba się o odpowiednie dostrojenie aparatu do poszczególnych dźwięków. Mimo to granie na profesjonalnym instrumencie to zupełnie inne życie. Yamaha 1335 beznadziejnie reaguje na zadęcie. Ciężko wypracować na niej dobrą artykulację i otwartą barwę. Również wykończenie intrumentu pozostawia wiele do życzenia. Tłoki są powlekane materiałem bardzo niskiej jakości. Szybko się wycierają i wymagają częstego smarowania. Krągliki, nie ruszane przez dwa tygodnie, niemal nie dają się wyciągnąć. Lakier szybko się zdziera i po pewnym czasie powstają ubytki w elementach konstrukcyjnych trąbki. Można kupić skórzaną pokrywę, ale jest trochę niewygodna (ręka szybko się poci).

    #4932
    Anonim
    Gość

    to jak w konfronatcji wychodzi chociażby z amati 213?

    #4933
    Anonim
    Gość

    Moim zdaniem w amati nie ma co inwestować. Dobrą alternatywą 1335 jest najniższy model Courtois.

    #4934
    Anonim
    Gość

    amati bym odradzał.ostatnio dmuchałem w sklepie na niej z ciekawosci jak teraz sie prezentuja instrumenty tej firmy ale odłozylem szybko.nie polecam

    #4935
    trebacz87
    Członek

    Witam . Kolega z orkiestry kupil trabke Getzen wersja podstawowa chyba za 2000 zl. I przyznam ze mechanizm ma lepszy niz moj bach tr300 i yamaha 2335 . Dzwiekowo tez nie jes zla , lepsza od yamahy 2335 ale od bacha minimalnie slabsza .
    Pozdrawiam

    #4936
    Anonim
    Gość

    a może alternatywą byłyby niższe modele firmy jupiter? /ekonomiczną alternatywą/./?/

Viewing 8 posts - 17 through 24 (of 33 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?