Wysokie dźwięki

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 14 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #8307
  Redakcja
  Keymaster

  Było już trochę o tym:

  http://www.brasserwis.art.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=24&forum=4

  Oczywiście że wielkość ustnika ma znaczenie, ale budowania skali jest długi proces i takiego doraźnego rozwiązania nie polecałbym.

  #8304
  Anonim
  Gość

  Zgoda, ale żeby grać wysoko trzeba jednak poćwiczyć bo samo sie chyba nie zrobi i tu moje pytanie jak mają wyglądać te ćwiczenia?

  #8310
  Horn
  Członek

  „Zgoda, ale żeby grać wysoko trzeba jednak poćwiczyć bo samo sie chyba nie zrobi i tu moje pytanie jak mają wyglądać te ćwiczenia?”

  Sorki nie zalogowałem się
  😳

  #8305
  Anonim
  Gość

  Powiem szczerze ,ze muzycy grający na inst.detych blaszanych znaja ten problem bardzo dobrze i czesto o to wlasnie pytają oraz …oczekują jakiegos cudu za pomoca którego zaczną nagle grać wysoko. Otóz musze wszystkich rozczarowac ale takiego cudu nie ma!!! jedynym spodobem który to umozliwi jest ćwiczenie -gam ,pasazy stopniowo rozszerzajac je coraz to wyzej i wyzej. To jest chyba jedyny cud jaki mozna otrzymac. To tak samo jak dziecko które idzie do pierwszej klasy podstawówki chce wiedziec kiedy bedzie tak szybko pisala jak mama czy tata. Dla tego dziecka jest to nie wyobrazalne jak mozna tak szybkio pisac list, cokolwiek ale kiedy male dziecko jest juz w klasie 2,3,4,5,6 to przez te kilka lat widzi ,ze pisze juz bardzo podobnie jesli chodzi o szykosc co jego rodzice. Tak samo jest z gra na puzonie, trabce, waltorni. Na to wszystko potrzeba czasu i mozolnego cwiczenia (powtarzania) schematow cwiczen az do znudzenia a jak się juz to znudzi to wtedy…od poczatku. Szkoda tylko, ze ci wielcy wirtuozi instrumentow detych nigdy tak naprawde nie mowia ile cwiczyli w latach nauki…gwarantuje Wam ,ze bylo to granie od rana do wieczora a jesli ktos powie-ze to nie mozliwe bo musieli tez odpoczywac to ja im odpowiem-pewnie, ale oni cwiczyli jedengo dnia tyle co kazdy z nas przez tydzien grania…Taka wlasnie jest prawda,kto uwierzy bedzie gral.

  Robert

  #8308
  Adam
  Participant

  Święte słowa !!

  Doskonała mowa… Oby wiecej takich świadomych, wypowiedzi na naszym forum.

  Pozdrawiam

  Adam 🙂

  #8311
  Horn
  Członek

  Czytałem, że pewien waltornista miał problemy z wysokimi dźwiękami ponieważ grał na złym ustniku. Czy są ustniki specjalnie do wysokiego grania czy jest to sprawa indywidualna co do wyboru odpowiedniego ustnika?

  #8306
  Anonim
  Gość

  Wielkosc ustnika ma oczywiscie wplyw na skale. im mniejszy ustnik tym latwiej wchodzi gora.
  A najpopularniejszym cwiczeniem na gore jest granie „przedec”.

  #8314
  lukasz
  Członek

  jestem tu nowy ale z tego co wiem chodzi tu o ruch ustami
  umnie w orkiestrze częściowo jest uczony sposób amerykański jtóry trwa około pół roku najpier nauka na samych ustach póżniej na ustniku a na końcu trąbka

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 14 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?