wentyle obrotowe

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #4903
  Anonim
  Gość

  Na tego typie instrumentach nie można zagrać glissando dosyć często używanego przez muzyków jazzowych. To niewątpliwie ich wada.
  Pozdrawiam – M.

  #4904
  Adam
  Participant

  Jednym z najbardziej znanych mi muzyków jazzowych grających na „Deutsche trompete” (tzw. skrzydłówka) jest Claudio Roditi.
  Polecam gorąco koncert Jam Miami prowadzony przez Arturo Sandovala, gdzie C.Roditi pokazuje w solówkach możliwości takiej trąbki.
  Dobrym przykładem gry na skrzydłówce są też trębacze „German Brass” gdzie używają tych trąbek nie tylko do klasycznego repertuaru.
  Można to usłyszeć na CD „Odyssee in Brass”

  Pozdrawiam 🙂

  #4900
  Anonim
  Gość

  Co sądzicie o trąbkach z wentylami obrotowymi? Gra się na nich łatwiej czy trudniej w porównaniu z trąbką amerykańską? Czytałem na innym forum, że mają mniejszą średnicę „rur” i przez to charakteryzują się większym oporem niż trąbki jazzowe.
  Jest jakiś znany trębacz jazzowy, grający głównie (albo okazyjnie) na trąbce niemieckiej?
  Zastanawiam się nad przejściem na taką trąbkę, ponieważ miałem już styczność z Fluegelhornem z wentylami obrotowymi (Amati), i czułem się bardziej komfortowo niż na trąbce z wentylami tłokowymi (miałem jakiś lepszy, bardziej intuicyjny feeling).

  #4905
  Challenger
  Członek

  Gralem na takiej trabce i powiem ,ze jesli chodzi o sprawy techniczne i rozne ,szybkie przebiegi to trabka z wentylami obrotowymi jest bardzo komfortowa. Po pierwszym zagraniu od razu slychac róznice w dzwieku. Skrzydłowka ma charakterystyczny lekko chropowaty ciemny dzwiek. Osobisice nie odczulem roznicy czy gra sie na niej latwiej czy trudniej niz na trabce zwyklej.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?