Warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej. TABOR KIELECKI, od 31.07

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #21567
  Tabor Kielecki
  Participant

  Polecamy warsztaty muzyki tradycyjnej z Kielecczyzny podczas Kieleckiego Taboru Domu Tańca!
  31 lipca – 7 sierpnia 2016, Sędek koło Łagowa (woj. świętokrzyskie)

  Warsztaty dotyczą tradycyjnej muzyki tanecznej z Kielecczyzny – takiej, jaka była grana w tym regionie przez dawne kapele weselne.

  Warsztaty dla trębaczy prowadzi Szczepan Pospieszalski – trębacz swobodnie poruszający się w różnych nurtach muzycznych, kompozytor. Studiował kompozycję na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w Katowicach, pod kierunkiem profesora Aleksandra Lasonia. Od najmłodszych lat brał udział w różnych projektach muzycznych. Główne obszary jego aktualnych poszukiwań artystycznych stanowi muzyka tradycyjna, a także nowe brzmienia elektroniczne. Na co dzień współpracuje z zespołem Janusz Prusinowski Trio, kapelą Tęgie Chłopy (muzyka z Kielecczyzny) oraz Adamem Strugiem (Monodia Polska i Strug Kompania); tworzy również własne kompozycje (m.in. dla Teatru Gardzienice). Koncertował z takimi zespołami jak Raz Dwa Trzy, VooVoo.

  Warsztaty są skierowane do praktykujących trębaczy. Głównym materiałem do pracy będzie muzyka tradycyjna z Kielecczyzny – tzw. „chłopy”, „śpiwy” – mazurki i oberki kieleckie z repertuaru muzykanta Stanisława Witkowskiego z Opatowa.

  Tabor Domu Tańca to tygodniowa szkoła tradycji – warsztaty poświęcone polskiej muzyce tradycyjnej w jej autentycznej, niestylizowanej postaci. Co roku celem Taboru jest nauka zanikających form tańca, śpiewu, muzyki instrumentalnej, a także rzemiosła z danego regionu Polski.

  20. edycja imprezy poświęcona będzie tradycjom muzycznym i kulturalnemu dziedzictwu Kielecczyzny. Program uzupełniają wieczorne zabawy taneczne z kapelami wiejskich mistrzów i ich uczniów, wykłady, spotkania, projekcje filmów.

  Celem tegorocznego Taboru jest pokazanie, że muzyka kielecka, z właściwym sobie repertuarem, instrumentarium i manierami wykonawczymi, może współcześnie inspirować do muzycznych poszukiwań, do odkrywania nowych obszarów.

  Pełny program na stronie www Taboru Kieleckiego:

  Główna

  oraz na Facebook’u:
  https://www.facebook.com/events/1711850 … highlights

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?