Warming up

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 24 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #13632
  coolman
  Participant

  Witaj,
  ciesze się , że ćwiczenia Ci pomagają:) tempo ćwiczen nie musi byc od razu szybkie chodzi o to żeby panować ( kontrolować ) przedęcia w mozliwie szybkim tempie. Nie przejmuj sie że jeszcze nie potrafisz grać szybko, to przyjdze z czasem.
  Tak czy inaczej warto przeczytac dokładnie wstęp do ćwiczen i co jakiś czas do niego powracac tam zawarte są wszystkie najważniejsze wskazówki.
  Jeżeli będziesz mił wątpliwości to chęnie pomogę:)

  #13651
  eliasztp
  Participant

  Dziękuje za pomoc 🙂 Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie cwiczenia nr 2. Na dzień dzisiejszy wykonuje je do taktu 52-go, czyli do dzwięku c3. Czy z czasem bedzie lepiej, w sensie wyżej biorąc pod uwagę, że gram cwiczenia codziennie

  #13633
  coolman
  Participant

  Na peno będzie lepiej ……. choć ogólnie, w grze na trąbce, wyżej nie oznacza lepiej….. :):):):) ale bądź pewien, że z czasem będziesz mógł grac co raz wyżej:)

  #13652
  eliasztp
  Participant

  Mam jeszc ze jeden problem, mnie potrafię zagrac tych cwiczen równo z metronomem, to zle?? 🙁

  #13634
  coolman
  Participant

  Trochę nie dobrze:) Musisz dązyć do tego żebys panował nad tempem. Możesz ćwiczyć w wolniejszych tampach ale świadomie wykonuj wartości rytmiczne. Chodzi o to , żeby tryle wargowe nie stały się jakimś tam „shake” ( jak wyjdzie ) tylko konkretnymi wartościami rytmicznymi , to pozwoli zapobiegać wkradaniu sie haosu do tych ćwiczeń.

  #13653
  eliasztp
  Participant

  Bedę próbował w wolniejszym tempie, za pare dni zdam relacje.

  #13641
  jarenty
  Członek

  Wtrącając sie… (myślę że kolega Piotrek się nie obrazi… ) mam problem z ćwiczenie nr 22… ćwiczenie 23 nie sprawia kłopotów.. oczywiście gram go w skali jaka posiadam… czyli nie gram ćwiczenia do końca… ale poprzednie sprawia kłopot… nie wiem… czy to problem układem aparatu w górnych rejestrach… czy zły oddech… 🙂 ??????? Pozdrawiam.

  #13635
  coolman
  Participant

  Witaj,
  Jarenty, musisz opisać dokładnie na czym polega Twój problem……ponieważ nie wiem na czym polega kłopot .Czy zwykle potrafisz zagrać np D3 lub G3 a w tym ćwiczeniu się ni udaje? czy może udaje sie ale nie tą dynamiką którą zagrane jest to ćwiczenia na CD? tymczasem nie bardzo mogę Ci pomóc chos bardzo bym chciał a nie chce wypisywac wszystkich przyczyn klopotów z wykonaniem tego ćwiczenia poniewarz na pewno większość z nich Ciebie nie dotyczy 🙂
  Opisz dokładnie lub nagraj ćwiczenie w Twoim wykonaniu , prześlij link i będzie w miare jasna sytuacja:)

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 24 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?