USTNIK-POMOCY!!!!!!

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #14026
  sesar
  Członek

  Można spróbować poprzez BARDZO DELIKATNE pukanie młotkiem (przez szmatkę rzecz jasna) dookołą w miejscu gdzie tkwi ustnik.

  PS. daj znać gdy już wyciągniesz!

  #14025
  albinix
  Członek

  Nasi dziadkowie wkładali ustnik między żebra kaloryfera i ciągnęli za trąbkę, ale to trochę drastyczny sposób.
  Spróbuj czymś podgrzać rurkę w którą wkłada się ustnik.
  P.S. Zachowaj szczególną ostrożność !!!

  #14027
  ytr6
  Członek

  pewien bardzo dobry pedagog pan tomek …. poradził mi kiedyś w takiej samej sytułacji żebym owinął ustnik jakąś szmatą i włożył go miedzy tylną częśc drzwi i futryne. jedna osoba musi przymknąć drzwi tak żeby trąbka była dobrze umocowana a druga trzymając trąbke delikatnie kręcić nią aż ustnik wyjdzie a ręcze że wyjdzie jesli zrobi sie wszystko jak trzeba. ja sam tego nie tobiłem pan t.ś;] robił to bardzo fachowo. tak czy inaczej do tego zabiegu potrzebna jest pewna reka

  #14028
  bryc
  Członek

  Cześć!
  Ja wyjmowałem ustnik na dwa sposoby…Pierwszy to taki, ze odwracalem trąbkę ustnikiem do dołu i uderzałem z góry w ustnik drugim ustnikiem (najlepiej jakim starym, nie uzywanym). Nie polecam jednak tej metody, bo sie strasznie ustniki obijają, ale zaklinowany ustnik szybko wypada. Drugi sposób wygląda podobie, tylko zamiast uderzać ustnikiem, uderzałem z góry pałką od perkusji. Trzeba uderzyć troche więcej razy, ale zawsze ustnik wypadał.Nawet taki zaklinowany na amen. W tej sytuacji nie niszczysz ustnika Pozdrawiam

  #14022
  cech14
  Członek

  ZAKLINOWAŁ MI SIĘ USTNIK W TRĄBCE CZY ZNACIE JAKIEŚ SPOOSOBY ABY GO WYDOSTAĆ??

  #14029
  RDKSerwis
  Członek

  Bezpiecznie wyjąć ustnik można za pomocą przyrządu,ściągacza. Inne sposoby jak podgrzewanie,wyciąganie szczypcami,lub opukiwanie mogą skończyć sie poważnym uszkodzeniem rurki ustnikowej.Czynność ta trwa w najgorszym przypadku kilkanaście minut,gorzej i drożej jest z dotarciem do specjalistycznego warsztatu.

  Pozdrawiam Ryszard Kowalczyk

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Forum ‘Zapytaj fachowca’ jest zamknięte dla nowych tematów i odpowiedzi.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?