Ustnik do tuby B

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #9569
  karol87
  Członek

  Witam,

  Mam takie pytanie oraz prośbę o pomoc.
  Skończyłem II stopień muzyka na puzonie, jednak tuba od dawien dawna za mną chodziła, więc jakimś cudem okazyjnie kupiłem tubę B AMATI ABB 481, a do niej oryginalnie ustnik z oznaczeniem 24 AW. Niestety pojawił się pewien problem i nie wiem na ile to wina ustnika, a na ile umiejętności. W średnicy nie ma problemów – nic nie kiksuje, w górach trochę gorzej, natomiast problem pojawia się w dołach. Owy problem polega na ich braku, wszystko poniżej G jest dość ciężko osiągalne i w nijaki sposób nie idzie tego wydmuchać. W związku z tym mam pytanie:
  Czy ten ustnik jest za mały?
  Czy mielibyście jakieś tanie (w miarę) inne ustniki na których gracie do polecenia?
  Na moje oko jest dość płytki i niewielki, jednak nie wiem czy to napewno to. Dodam, że nie mam obecnie opcji nawet wypożyczenia innego ustnika na sprawdzenie.

  #9572
  Tomaszko
  Participant

  Mam ten ustnik i wręcz przeciwnie, rozważam „zdobycie” jakiegoś mniejszego ustnika. Dźwięki poniżej G da się wydobyć, ale do tej pory w żadnych nutach nie spotkałem dźwięku poniżej F, więc taki zakres jest zadowalający. Jeszcze niżej też potrafię zejść, chociaż nie ma to żadnych praktycznych zastosowań. Tak więc, ustnik nie jest za mały i można z niego wydmuchiwać te dźwięki

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?