usta

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 12 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #2359
  brass
  Członek

  Ja gram na suchych. Zwilzanie warg jest dla mnie dziwnie i nie naturalne. Ustnik sie zle trzyma i wogle. Nie znam nikogo kto zwilża wargi. Trafianie w dzwięki to raczej kwestia ćwiczenia i dobrej kondycji.

  #2357
  mkrol
  Członek

  Ja nawet się nad tym nie zastanawiałem. Poprostu przykładam ustnik i gram:P Ale też jestem zdania, ze dla większej stabilnosci powinno się grac na „suchych” wargach czymkolwiek to jest.:)

  #2356
  krzak
  Participant

  Ja gram na zwilżonych.Uważam,że to kwestia przezwyczajenia.Na suchych ciężko mi sie gra stacatto i mam wogóle inny dżwięk.Myslę jednak,że większość gra na zwilżonych 🙂

  #2361
  klonpiotr
  Członek

  Zwilżonych– śliną ? ;bo jak czym innym to nie. Gram tak jak mam i przetrzeć językiem potrzeba żeby było wilgotno , a jeżeli chodzi o jakieś maści czy olejki to raczej nie i chyba niekt tak nie robi.

  #2358
  dr.marcin1
  Członek

  Ja uważam że granie na zwilżonych ustach powoduje mniejszą stabilność mięśni twarzy,ale ma to również dobre strony np.lepszą elastyczność.Zwykle jest tak, że górna warga jest mocniej uwrażliwiona nerwowo co powoduje,że kontrola dźwieku właśnie tam się odbywa(czujemy każdy dźwięk na górnej).Ale jest jeszcze kwestia stabilności mięśni twrzy.Ja ten problem rozwiązałem po przez granie na suchej wardze dolnej i pełnym oparciu na niej.Gra mi się dzięki temu komfortowo,skala jest zawsze do g3 i nie mam problemu z trafianiem w dźwięki.Co wy na to?A jak jest u was?Czy próbowaliście poeksperymentować?

  #2363
  Blues
  Członek

  Ja też gram na zwilżonych, śliną oczywiście(próbowałem z pomadką w ramach experymentu ale to już nie to samo i szybko się zciera). Gram tak od kiedy pamiętam czasem próbowałem na suchych, ale usta są wtedy mało elastyczne, a zdarza się, że niektóre dźwięki nie chcą odpalić. A co do stabilności mięśni, to nie mam z tym większego problemu na zwilżonych, niż na suchych.
  Reasumując, do obu sposobów sądzę, że można się spokojnie przyzwyczaić, a ja gram na zwilżonych, bo tak mi wygodnie i czuję się wtedy luźniej i bardziej naturalnie mi się usta układają.

  #2360
  dabrov
  Participant

  ja również przed każdym graniem lekko „oblizuje” usta-próbowałem tego nie robić, bo wszyscy moi znajomi graja na suchych ustach.. nie udawało sie za bardzo-ustnik „przyklejał” mi sie do ust i nie wychodzilo jak trzeba…

  pozdrawiam

  #2364
  Blues
  Członek

  No… właśnie, czasami zdarza się też, że usta się poprostu skleją i zaschną, a jak potem trzeba na przykład nagle zagrać jakiś dużo wyższy dźwięk to zonk wyskakuje…

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 12 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?