Tuner chromatyczny dla orkiestry dętej ??

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #6920
  Adam
  Participant

  Nie kupujcie takich eksperymentów bo tego typu tunery są mało precyzyjne.
  Poleciłbym Korga albo Yamahe. A jeśli chodzi o bardzo dokładną precyzje to jest Korg – co do modelu to nie powiem ale cena oscyluje w granicach 300zł.

  #6922
  mactr
  Członek

  Witam!

  Rzeczywiście, ucho sprawdza się najlepiej.
  Często jest tak (zwłaszcza w amatorskich orkiestrach, zawodowe rzadko używają takich zabawek:)), że kiedy delikwent stroi się do tunera, to wysokość TEGO dźwięku znacznie się różni od tonu, który wydobędzie za chwilę w utworze – każdy chce na chama „zdobyć” ten punkcik na środku podziałki i zobaczyć zieloną diodę :). Przy tym wali w instrument głośno, ale dźwiękiem „nieswobodnym” i ściśniętym.
  Proponuję kapelmajstrowi (kompetetny w tej dziedzinie może nie jestem, ale trochę się w dętych w życiu pograło :)), żeby na dzień dobry z grubsza rozegrał orkiestrę jakąś gamką (nisko, róznymi wartościami i mf) bez zbytniego przejmowania się strojem, a dopiero później zarządził gamy w interwałach… i niech wszyscy się słuchają :). Później stroić każdego z osobna do instrumentu w miarę „utemperowanego” :), np. dzwonków (liry), albo jakiegoś klawisza. Ważne, żeby każdy z osobna mógł się spróbować dostroić na np. h1, e2, g2… i do jasnej cholery grać mezzo forte :). Później zestroić sekcje i do roboty :).
  Oczywiście przed jakimkolwiek strojeniem ludziska muszą być „indywidualnie” rozegrani :), jeśli tak nie jest, to klapelmajster przy pomocy buławy albo cięcia wypłat 🙂 musi wprowadzić odpowiedni dekret w życie :).

  No to wykładzik walnąłem :), ale może się komuś przyda.

  Powodzenia, pozdrawiam!

  #6918
  wiwaldik
  Członek

  Witam szukam porady lub pomocy, chcemy zakupić tuner chromatyczny do strojenia instrumentów, co wy o tym myślicie, jake jest wasze zdanie na ten temat, moze ktoś się z tym juz spotkał miał doczynienie i wie jaki jest efekt, znalazłem przykładowy tuner , co myslicie czy sprawdzi sie on czy może jakis inny lepszy a nie za dużą kasę ?? Z góry dzięki pozdrawiam i do usłyszenia.

  [url=www.gmm.com.pl/produkty/Cherub_wst-520c]Oto przykładowy tuner.[/url]

  #6923
  Tomaso
  Członek

  sam gram juz trochę w dętej i osobiście uważam, że tuner to dobra rzecz… Sposób opisany przez mactr jest na pewno bardziej profesjonalny i świetnie rozwija słuch, tylko wolę nie myśleć ile taka próba by trwała 🙂
  A co do grania w taki, czy inny sposób, to nie musisz pokazywać osobie grającej diodek, tylko poinformować go po fakcie jak daleko był od czystego dźwięku i w która stronę. Co do grania w różny sposób (inaczej przy strojeniu, inaczej w trakcie grania, inaczej w różnych dynamikach) to jest to już raczej problem warsztatu poszczególnych osób.
  Według mnie tuner bardzo dobra rzecz, szczególnie jeśli ktoś (tak jak ja:) nie ma absoluta a chce wyćwiczyć nawyk czystego wydobywania dźwięków. Długie dźwięki z tunerem, szczeg. na początku kariery :), to wg mnie świetna sprawa.

  Pozdrawiam!

  #6924
  zgred_16
  Członek

  Ja zaopatrzyłem KORG CA-30 wydałem 89 tuner chromatyczny i bardzo polecam

  pozdr

  #6925
  tobi3776
  Członek

  U nas w orkiestrze mamy Korga i jesteśmy z niego zadowolemi.
  Szczerze???
  Używamy go gdy sa problemy ze strojem w sekcjach.Ogólnie dostrajamy sie razem. Tuner traktujemy jako konieczność w niektórych sytuacjach.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?