Trąbka Yamaha YTR-1335

Viewing 8 posts - 9 through 16 (of 22 total)
  • Autor
    Wpisy
    michas2005
    Participant

No sorry ale ta trąbka naprawdę nie jest zła i nie raz grałem na sto razy lepszych trąbkach i na 4 tez i różnica byla niewiele lepsza niż ta moja 1 chyba że ktoś źle ją rozegrał

Mam jeszcze jedno pytanie zy nprawdę dobrze ci się gra na amati

Havkus
    Członek

no nie jest zle… znaczy w tej klasie instrumentów jest na pewno lepsza od roy bensona, dimavery i innych wymysłów, oraz w tej klasie chodzi o dobre rozegranie trąbki… duzo przy niej siedziałęm przy metronomie, aby kazdy dzwięk stroił oraz wchodził lekko… gram na amati atr 213 no i jest fajnie… nie mozna jej powónywac np. do stomvi lub schagerla, ale jesli ktos szuka instrumentu do grania np. w orkiestrze i ma ograniczoną kaskę to jest to dobry wybór. Ma nawet ładny dzwięk, a mi narazie w zupełnosci wystarczy… gram dopiero 5 lat… jeszcze mam duzo czasu 😛

Radekss
    Członek

To wszystko tez zalezy od modelu. Generalnie spotkam sie z negatywnymi opiniami na temat tej rury ale znam ludzi ktorzy brali pewien model jedynki do reki, pograli i nie widzieli roznicy miedzy nim a czworka.

pozdrowki 🙂

billu
    Członek

Ja powiem tak:

osobiście gram na Yamaha 4. i jestem zadowolony. a jeżeli ta trąbka ma służyć do czegoś więcej niz tylko zagrania sobie gamy raz na tydzień i koncertu z ORKISTRĄ DĘTĄ na wielkanoc, to radzę dozbierać 3 stówki i kupić taką Yamahe http://www.fan.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=47&products_id=233

różnica jest bardzo duża.. poza tym, ja osobiście nie polecam tych trąbek.

sam gram na Yamaha, ale teraz szukam Bacha Stradivariusa,

alternatywą jest dla mnie np Schilke

mark
    Członek

do billu:
    ja mam właśnie chilke B6 (ok 10 cio letni) i kupiłem z drugiej ręki za naprawdę małe pieniądze. Nie wiem czy wynika to z jego konstrukcji czy też z historii trąby ale w porównaniy z bachem to jednak nie ta półka. Amam właśnie możliwość porównania. Schilke jest z trochę grubszej blachy – wystarczy puknąć paznokciem w roztrąb – Bach ma znacznie wyższe i dłużej brzmiące dzwięczenie, które w czasie grania….
    Moja Schilke ma także pewne problemy z wentylami. Fakt że trąbka długo nie grała, ale jak na moje granie to cyba za często muszę oliwić a tłoczki są tochę porysowane. zapewne to zasługa poprzedniego właściciela i musiałem trochę z tym powalczyć.
    W 20-to letnim Bachu, którego właściciela znam, tłoczki są jak szkło. W tym przypadku dużą rolę stanowi wzorowa dbałość o instrument ale z tego co wiem to raczej nie przesadza….

zgred_16
    Członek

ODRADZAM! Masakra Yamaha 1 byłby twoim najgorszym wyborem lepiej kupic uzywanego bacha kinga selmera 😆

Adasss
    Participant

Kup nową 4 za 500 złoty więcej

ewelina90
    Członek

A ja ostatanio podjęłam chyba najgorszą decyzję ostatnich kilku lat 😛 Miałam nowiutką Yamahe 4335G (no teraz juz ma ok. 4/5 lat) ze szkoły muzycznej, teraz jestem już w II st. i wypadalo oddać trąbeczkę… mialam możliwość nie oddawania bo taka inna dziewczyna moglaby to zrobic (wtedy mlodzi trębacze by mieli już na czym grać) a ja głupiutka dobrowolnie oddalam ją żeby dostać z orkiestry nówkę yamahe 2335… Niby różnią się jednym modelem ale różnica jest ogromna… ta 4 „sama grała” a ta 2… to ja nie wiem… być może to wina tego że jest jeszcze nierozegrana ale ostatnio biorąc tą swoją byłą różnicę czułam po jednym wydobytym dźwięku…

Pozdrawiam: Ewelina_trębaczka

Viewing 8 posts - 9 through 16 (of 22 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?