Trąbka Michael TR-430S

This topic has 3 odpowiedzi, 4 głosy, and was last updated 12 years, 8 months temu by Radekss.

• Autor
    Wpisy
     ryszard
    Participant

Róznica wynosi dwa półtony… Szereg alikwotów – dźwięków naturalnych zaczyna sie po prostu o sekunde wielka wyżej.

Co do zapisu – najcześciej wykorzystywaną trąbką jest ta w stroju B tak więc większość materiałów pewnie będzie do tego dostosowana i grając na trąbce C będziesz musiał transponować.

Na obu instrumentach wydobędziesz te same dźwięki tyle że za pomocą innych alikwotów, używając innego palcowania. Dźwięk musi być taki sam bo każda wysokość to odpowiednia długość rury niezależnie od rodzaju instrumentu.

Na barwe mają wpływ rodzaj materiału, kontrukcja itp. A to już temat na inny post. Poczytaj inne posty co można dostać za 1000 zł, może markowy używany instrument byłby lepszym rozwiązaniem.

Kalaf
    Członek

Kolego jezeli chodzi o trabki Michael to slyszalem o nich wiele dobrego osobiscie stycznosci z tym instrumentem nie mialem ale tak jak mowie ludzie sobie te trabeczki chwala:D a co do stroju… to tutaj bym sie mocno zastanowil… jezeli masz zamiar pograc w jakiejs orkiestrze to stroj C raczej odpada poniewaz 99,9% orkiestr posiada nuty ale na trabe B takze kazdy numer musialbys transponowac o sekunde wielka w dol… dla poczatkujacego nie jest to latwa sztuka… poza tym wybor utworkow solowych tez jest mniejszy… w Twoim przypadku pomyslalbym raczej o B trabie… lepiej ja wykorzystasz…

pozdro

malky
    Członek

Na początku witam wszystkich serdecznie.
    Mam prośbę do wszystkich, którzy są w temacie.
    Otóż kilkanaście lat temu, będąc dzieckiem, grałem w miejskiej orkiestrze dętej przez około 6 miesięcy. Niestety ją rozwiązali. Wróciło do mnie to wspomnienie i teraz po tych latach postanowiłem kupić sobie trąbkę. Chcę zacząć jeszcze raz. Ma mi ona służyć do grania prywatnie, żadnych występów. No i mam możliwość kupienia trąbki Michael TR-430S za niecały tysiąc. Tylko, że gra ona w C a jak poczytałem standardem raczej jest B. Wiem natomiast z Waszych postów, że C jest skalą wyższą. Stąd mój dylemat i rozterki. Czy jest jakaś różnica w odbiorze dźwięku? Czy jest wyraźniej wyższy, bardziej piszczący, czy różnica jest niewielka? Czy jest różnica w zapisie nutowym? Czy łatwo dostać nuty na trąbkę C i ostatnie pytanie, który dźwięk wg Was jest lepszy? Pytam bo jestem totalnie że tak powiem bez mapy nie chciałbym popełnić błędu przy zakupie.
    Za pomoc i opinie z góry bardzo dziękuję
    Pozdrawiam
    Mariusz

Radekss
    Członek

witam,

Słyszałem że ta marka jest jakoś związana z Yamahą. Nie wiem czy to prawda. Że niby konstruktor od Yamahy założył własną konkurencyjną firmę sygnowaną swoim nazwiskiem…
    wie ktoś coś na ten temat ?

pozdr 🙂

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?