The best trębacz ;]

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #4278
  blachacz
  Członek

  hmmm. powinien posiadac elastyczne wargi, tryle wargowe itp

  #4277
  barteq_bm
  Członek

  Panowie,
  co powinien posiadać taki trębacz?? to chyba proste pytanie. Jest to ocena bardzo subiektywna i na pewno nie ma na nie w 100% trafnej odpowiedzi. Ja nigdy nie odważyłbym się powiedzieć że ktoś dla mnie jest najlepszym bo ma wspaniałe staccato, dlatego że potrójne mu odpala tak, że szczęka mi opada, albo że ma skale 6 oktaw.
  Moim zdaniem najważniejsze jest to jakim ten trębacz jest muzykiem. Przecież nie zawsze wygrywa konkurs ta osoba która ma najlepsze podwójne i potrójne staccato tylko jak ogólnie wykonał utwór. Najważniejsza jest w tym wyobraźnia i wrażliwość na tę piękną dziedzinę sztuki jaką jest właśnie muzyka. Trzeba nauczyć się to wszystko ze sobą połączyć – technikę gry, kondycję, intonację, artykulację, umiejętność gry pięknym dźwiękiem i takie tam…. Nad tym wszystkim jest nasza wyobraźnia muzyczna, która wszystkim pokieruje w odpowiedni sposób aby ktoś kto tego słucha mógł stwierdzić „to jest świetny trębacz”
  takie jest moje zdanie na ten temat
  pozdrawiam,
  Bartek

  Nie zgodzę się też, że żeby być najlepszym to trzeba mieć płuca o pojemności 10 l, nigdy nie męczące się mięśnie twarzy i mieć cholerne sprawny język bo nie w tym rzecz.

  #4274
  mandre
  Participant

  Ktoś mądry kiedyś powiedział: „Nie staraj się być trębaczem – staraj się być muzykiem” Np. Dizzy co?? Nie miał jakiejś techniki wielkiej a jego muzyka się podobała… heh.. trzeba znaleźć muzykę w sobie a nie staccato itp.

  #4272
  krzak
  Participant

  Co według Was powinien posiadać trębacz żeby był the best ?? (chodzi mi o np. stacatto, ton.Co jeszcze?? )

  #4276
  Radekss
  Członek

  Witam
  Ruben Simeo Gijon. Na pewno wszyscy juz slyszeliscie o tym wspanialym mlodym (14 lat) trebaczu. Wymiataczem jest niesamowitym. Wydaje sie jakby urodzil sie z ustnikiem w buzi 😛 (bez skojarzen :D). Wydawalo sie rowniez ze nie bedzie mial rownych w paryskim konkursie trebaczy pod patronatem Mauricea Andre a jednak zwyciezcom zostal ktos inny defakto 11 lat starszy i o wiele dojrzalszy muzycznie. To wydaje mi sie brdzo dobry przyklad. mistrzem pod wzgledem technicznym byc nie wystarczy i trzeba niestety nabyc duzo dojrzalosci muzycznej aby moc sprzedac swoja muzyke na poziomie porownywalnym do umiejetnosci technicznych nabytych wczesniej.

  Poza tym temat zbyt ogolny zeby podac jedno nazwisko. Dla jednego bedzie to Marsalis dla drugiego Zbigniew Wodecki (np. dla mojej mamy:D ) Nalezaloby wymienic przynajmniej kilkunastu trebaczy zeby bylo wszystko ok 🙂

  pozdro 🙂

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?